Google+

Zastosowanie odpowiednich narzędzi przystosowanych do pracy pod napięciem umożliwia wykonywanie przez elektromontera czynności naprawczych, konserwujących i łączeniowych bez wyłączania napięcia w urządzeniach rozdzielczych, liniach kablowych, liniach napowietrznych z przewodami ?gołymi? oraz izolowanymi o napięciu do 1000 V.

Narzędzia izolowane do pracy pod napięciem z ENERGOTYTANU

Wykonywanie prac pod napięciem może być prowadzone tylko i wyłącznie przez wykwalifikowany personel, który posiada odpowiednie uprawnienia, oraz posługuje się narzędziami i sprzętem, który spełnia odpowiednie normy bezpieczeństwa.

Bezpośredni wpływ na stan narzędzi i sprzętu do prac pod napięciem ma przestrzeganie przepisów i instrukcji użytkowania danego wyrobu a także warunków przechowywania oraz kontrola stanu technicznego i właściwości dielektrycznych urządzeń i sprzętu aktualnie eksploatowanego. Dlatego też, tak ważnym staje się zapewnienie najwyższej jakości dostarczanych wyrobów.

Firma ENERGOTYTAN biorąc pod uwagę wszystkie możliwe przepisy bezpieczeństwa wprowadziła do swojej oferty pojedyńcze narzędzia, oraz zestawy narzędziowe do pracy pod napięciem zapewniające najwyższą możliwą ochronę podczas pracy do 1000 V AC i 1500 V DC.

Narzędzia izolowane do pracy pod napięciem z ENERGOTYTANU

Do najczęściej stosowanych przez elektromonterów należą wszechstronne w użyciu wkrętaki, szczypce uniwersalne, boczne i płaskie, oraz noże monterskie i nożyce do kabli. Wszystkie te artykuły wykonane są ze stali narzędziowej hartowanej olejowo, oraz izolowane do 1 kV.

Kolejną grupę narzędzi pomocnych, a czasami niezastąpionych w pracy elektromonterów tworzą klucze płaskie, kątowe i nasadowe, oraz współpracujące z nimi przedłużki, grzechotki dwukierunkowe oraz klucze dynamometryczne o sile 5-220 Nm.

Wśród szerokiej gamy różnorodnych narzędzi izolowanych jakie znajdują się w ofercie Energotytanu najpopularniejszym wśród odbiorców przemysłowych cieszy się jednak 29 częściowy zestaw 253109. Każde pojedyncze narzędzie posiada swoje wytłoczone miejsce, a całość zamknięta w solidnej tworzywowej walizce z materiału odpornego na uderzenia.

narzedzia_2
ENERGOTYTAN 253109, zestaw 29 częściowy
kombinerki, 190 mm,
obcinak boczny, 160 mm
szczypce telefoniczne, 200 mm
nóż do kabli prosty
zestaw śrubokrętów 75/2,5 · 100/4 · 125/5,5
· 150/6,5 mm
zestaw śrubokrętów, Ph Gr. 1 + 2, Nr 210
klucz grzechotkowy
1/2“

przedłużka
1/2” x 125 mm
przedłużka 1/2“ x 250 mm
zestaw nasadek 1/2“ x 10 · 11 · 12 · 13 · 14
· 17 · 19 mm
zestaw nasadek
sześciokątnych
1/2“ x 5 · 6 mm
klucze płaskie
jednostronne
10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 17
· 19 mm

Należy szczególnie zwrócić uwagę na fakt, iż dobór i umiejętne użytkowanie specjalistycznych narzędzi zwiększa wydajność oraz poprawia komfort pracy, a co za tym idzie skraca także czas wykonywanych czynności. Przede wszystkim jednak zwiększa bezpieczeństwo użytkownika.

Wszystkie przedstawione narzędzia wraz ze szczegółowymi opisami technicznymi można zobaczyć na stronie www.energotytan.pl w zakładce Narzędzia izolowane.

Adrian Zając
www.energotytan.pl