Czy to wkrętak? Czy to wkrętarka? Nie, to speedE® – pierwsze na świecie narzędzie ręczne z napędem elektrycznym! Najnowsza propozycja w ofercie firmy Wiha oznacza prawdziwy przełom w sposobie pracy elektryków i instalatorów. W myśl zasady „drive with speed, fix with feeling”, rozwiązanie umożliwia szybką i wydajną pracę, a także zapewnia pełne bezpieczeństwo – zarówno dla materiału, jak i samego użytkownika.

Nowość produktowa Wiha speedE® rozkręca rewolucję na rynku narzędzi ręcznych!

Elektrycy, technicy i instalatorzy, którzy każdego dnia wykonują w pracy dziesiątki, jeśli nie setki połączeń śrubowych, doskonale wiedzą, jak dużo czasu i sił pochłania owa czynność. Najnowsze rozwiązanie w rodzinie narzędzi Wiha stanowi śmiałą odpowiedź na obydwa problemy.

Nowość produktowa Wiha speedE® rozkręca rewolucję na rynku narzędzi ręcznych!

– Tworząc speedE®, zapytaliśmy fachowców o najczęstsze niedogodności, na które napotykają podczas tego typu zadań. Wśród utrudnień związanych z użyciem tradycyjnych wkrętaków, najczęściej pojawiały się niezadowalające tempo pracy oraz bolesne kontuzje i choroby zawodowe – podkreśla Dražen Markešić, Prezes firmy Wiha Polska.

– Z drugiej strony „wzięliśmy na warsztat” wkrętarki udarowe, które choć są znacznie szybsze, nie gwarantują pełnej kontroli wykonawczej, a co za tym idzie stwarzają ryzyko uszkodzenia powierzonego materiału. Nasza decyzja była wiec oczywista: należy zaprojektować narzędzie, które połączy zalety obu rozwiązań – dodaje Dražen Markešić.

Szybko i dokładnie

Nowość produktowa Wiha speedE® rozkręca rewolucję na rynku narzędzi ręcznych! Nowość produktowa Wiha speedE® rozkręca rewolucję na rynku narzędzi ręcznych!

Jak działa speedE®? Wewnątrz wkrętaka umieszczono nieduży silnik elektryczny, który pozwala na wkręcanie śrub w istniejące otwory z momentem o wartości maks. 0,4 Nm. Przy osiągnięciu tej wartości następuje automatyczne wyłączenie wspomagania, a końcowego dokręcenia śruby możemy dokonać „analogowo” – z pełnym wyczuciem w zakresie do 8 Nm bądź do oporu, jak w przypadku tradycyjnego wkrętaka.

Efekt? SpeedE® pozwala wykonywać czynności związane z wkręcaniem i wykręcaniem nie tylko z należytą dokładnością, ale też co najmniej dwa razy szybciej w porównaniu do standardowych narzędzi ręcznych. Specjalnie opracowany, elektryczny mechanizm precyzyjnej regulacji przenoszenia siły, w połączeniu z kontrolą momentu obrotowego, stanowi niezawodne wsparcie, szczególnie przy dokonywaniu operacji wkręcania wymagających dużej dokładności. Precyzyjne wykonanie prac w obszarach trudno dostępnych lub o niskiej widoczności dodatkowo umożliwia zintegrowana lampka LED, która dokładnie oświetla śrubę i przestrzeń roboczą.

Nowość produktowa Wiha speedE® rozkręca rewolucję na rynku narzędzi ręcznych!

Bezpiecznie i zdrowo

Zalety speedE® bynajmniej nie kończą się na jego użyteczności. Funkcja elektrycznej grzechotki, która eliminuje konieczność ciągłego przytrzymywania, a także ergonomiczna koncepcja rękojeści SoftFinish znacząco redukują obciążenie mięśni, ścięgien i stawów. O wartości rozwiązania świadczą nie tylko liczne nagrody zdobywane w międzynarodowych konkursach, ale także rekomendacja lekarzy i fizjoterapeutów z niemieckiego stowarzyszenia AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. – Kampania na rzecz Zdrowego Kręgosłupa).

Nowość produktowa Wiha speedE® rozkręca rewolucję na rynku narzędzi ręcznych! Nowość produktowa Wiha speedE® rozkręca rewolucję na rynku narzędzi ręcznych!

Z uwagi na powyższe właściwości, speedE® stanowi idealne rozwiązanie dla fachowców, którzy w codziennej pracy dokonują licznych i precyzyjnych połączeń śrubowych – na przykład podczas wykonywania gniazd elektrycznych, robót w obrębie szafy rozdzielczej, czy prac konserwacyjnych. Unikatowy, 3-etapowy proces wkręcania umożliwia nie tylko szybszą i wydajniejszą, ale i lepiej kontrolowaną pracę – w pełni bezpieczną dla materiału oraz samego fachowca.

Wydajnie i komfortowo

Ze względu na niewielką wagę, kompaktową formę oraz wysoką wydajność, speedE® idealnie sprawdza się w codziennej pracy fachowca. Dołączany do zestawu akumulator typu 18500 umożliwia wykonanie aż do 800 połączeń śrubowych, co pozwala na swobodne używanie narzędzia przez kilka dni, bez konieczności ponownego ładowania. Oprócz powyższych funkcjonalności, użytkownicy narzędzia mogą liczyć na jego pełną kompatybilność z odbiornikami napędu serii Wiha slimBit, w połączeniu z którymi speedE® może być również używany jako pełnowartościowy, bezpieczny wkrętak do pracy z częściami pod napięciem.

Nowość produktowa Wiha speedE® rozkręca rewolucję na rynku narzędzi ręcznych!

www.wiha.com/p