Google+

Rozwój nowych technologii sprawił, że zwyczajny jednofunkcyjny ściągacz izolacji nie jest już wystarczający dla większości elektromonterów. Przy czym należy pamiętać, iż nie każde narzędzie radzi sobie ze wszystkim. Najnowsze wielozadaniowe ściągacze firmy Energotytan cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród instalatorów. Na wybór tych urządzeń wpływ mają nie tylko ich doskonałe parametry, szybkość pracy, niezawodność działania ale również bardzo przystępne ceny, które sprawiają, że zakup szybko się zwraca, zapewniając przy tym znacznie większy komfort pracy niż przy użyciu tradycyjnych narzędzi. W porównaniu do standardowych modeli, współczesne ściągacze przeszły prawdziwą rewolucję. Zmieniły się nie tylko gabaryty i zastosowane rozwiązania technologiczne, ale przede wszystkim sposób hartowania ostrzy i obróbka końcowa. Wpłynęło to znacząco na wydłużenie trwałości narzędzi.

ENERGOTYTAN® – wielofunkcyjne ściągacze izolacji Fot. 1.

Materiały i procesy podczas wytwarzania ręcznych i elektrycznych narzędzi do ściągania izolacji ENERGOTYTAN podlegają ciągłej kontroli pod względem zgodności z przyjętymi standardami jakościowymi, a produkcja zawsze podąża za najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Przeszkolony zespół specjalistów wspomagany systemem projektowania 3D pozwala nie tylko spełniać aktualne wymagania klientów, ale również być krok przed nimi. Najnowszy wielozadaniowy model ręcznego urządzenia do ściągania izolacji ENERGOTYTAN® EX550 (fot. 1-5) cechuje się bardzo małą wagą, oraz minimalnymi wymiarami. Zakres ściąganej izolacji to 0,5-6 mm², a długość odizolowywania można ustawić w granicach 8-20 mm. Urządzenie dodatkowo wyposażone jest w zintegrowaną zaciskarkę do tulejek izolowanych i nieizolowanych w zakresie 0,5-6 mm² oraz ostrze do cięcia przewodów do 4 mm². Ściągacz produkowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskim i czarnym.

ENERGOTYTAN® – wielofunkcyjne ściągacze izolacji

Przykładem kolejnego produktu procesu miniaturyzacji jest wprowadzony przez nas do sprzedaży dwufunkcyjny ściągacz izolacji ENERGOTYTAN ® EX582 (fot. 6-9). PROMOCJA Urządzenie służy do zdejmowania wzdłużnego i poprzecznego izolacji z kabli o przekroju okrągłym Ø8-28 mm, oraz do usuwania izolacji z poszczególnych żył przewodu w zakresie 0,5-6 mm². Nacięcie izolacji odbywa się za pomocą precyzyjnie regulowanego ostrza, a dostosowanie głębokości cięcia realizowane jest dzięki zastosowaniu systemu regulacji pozycji ostrza. Dzięki temu cięcie jest niezwykle dokładne i nie powoduje uszkodzeń wewnętrznych żył obrabianych przewodów. Ściągacz produkowany jest także w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskim i czarnym.

ENERGOTYTAN® – wielofunkcyjne ściągacze izolacji

Kolejnym urządzeniem jakie prezentujemy jest samonastawny automatyczny ściągacz izolacji z możliwością cięcia przewodów ENERGOTYTAN® EX316 (fot. 10-11). Najważniejszym atutem nowego narzędzia jest wyjątkowo szeroki zakres ściąganej izolacji 0,03-16 mm² gdzie długość odizolowywania można ustawić w granicach 5-20 mm. Urządzenie dodatkowo wyposażone zostało w zintegrowane nożyce z osłoną ostrza do cięcia przewodów w zakresie 0,5-4 mm². Podstawową jednak zaletą EX316 jest łatwość obsługi i szybkość wykonywanej za jego pomocą pracy, co w dzisiejszych czasach nawet w rękach mało wprawnego instalatora pozwala usunąć izolację i przygotować przewód do instalacji w kilka sekund.

ENERGOTYTAN® – wielofunkcyjne ściągacze izolacjiFot. 11.

Ostatnią grupę urządzeń stanowi przemysłowy automatyczny ściągacz izolacji ENERGOTYTAN® E-CS-60 (fot. 12-13) który umożliwia precyzyjne odizolowywanie przewodów w zakresie 0,08-6 mm² / AWG 28-10. Dzięki wytrzymałej konstrukcji i prostej obsłudze, jest odpowiedni zarówno do krótkich uruchomień jak i obróbki seryjnej. Posiada dodatkowo możliwość ściągania izolacji z regulowanym przesunięciem oraz automatyczne dopasowanie siły zacisku do wymaganej siły ściągania. Precyzyjna i czysta obróbka izolacji standardowych oraz specjalnych, takich jak gumowe, teflonowe oraz odporne na wysoką temperaturę, to dodatkowy atut tego urządzenia. Obsługa odbywa się jedynie za pomocą regulacji trzech parametrów pracy, a cała prezentacja wszystkich zadanych wartości wyświetlana jest na ekranie LCD.

ENERGOTYTAN® – wielofunkcyjne ściągacze izolacjiFot. 12/13.

Mamy nadzieję, że chociaż skrótowo udało nam się przybliżyć Państwu tę ciekawą grupę urządzeń. W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na www.energotytan.com

Adrian Zając

www.energotytan.com