Google+
Advertisement

Posiadanie wiertarki jest właściwie niezbędne w przypadku tych osób, które stale zajmują się w domu drobnymi pracami naprawczymi, lubią modyfikować, zmieniać, przebudowywać, czy też po prostu bawią się w majsterkowiczów od czasu do czasu wykonując jakiś stołek. Wiertarka jednak nie jest drobiazgiem, który można wybrać bez zastanowienia, bowiem od jej rodzaju zależy to, jak dobrze będzie się sprawdzać w konkretnym rodzaju prac i jak długo posłuży.

Wiertarka – niezbędne wyposażenie majsterkowicza

Sklepy oferują dziś dziesiątki produktów tego typu do wyboru, dlatego warto dowiedzieć się wcześniej czegoś na temat parametrów i na co zwracać uwagę przy zakupie. Przede wszystkim każda przeciętna wiertarka bez względu na producenta i markę posiada odpowiednią charakterystykę pod względem możliwości zasilania i mocy pracy. Posiada też konkretną wagę, co może mieć spore znaczenie przy dłuższej pracy oraz moment obrotowy.

Przeciętna wiertarka zazwyczaj także ma bardzo konkretny zakres średnicy śrub, jakie można nią wkręcać, a cechami drugorzędnymi są również cena i jakość wykonania.

Decydując się na zakup trzeba przede wszystkim pomyśleć o tym, czy bardziej ekonomiczna okaże się wiertarka przewodowa czy akumulatorowa. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Podłączenie narzędzia do gniazda w sieci w jakiś sposób przywiązuje użytkownika do miejsca, jednak wiertarka sieciowa ma znacznie większą moc i możliwości. Z kolei wersje akumulatorowe mogą się dodatkowo różnić czasem ładowania akumulatora i jego mocą, która zdecyduje, czy w warunkach działkowych będzie można wiercić otwory kilka godzin czy kilka dni. Wspomniana waga, jaką posiada przeciętna wiertarka to równie ważny parametr. Osoby wykonujące dużo prac w terenie czy w domu powinny zdecydować się na nieco większy wydatek, aby zaoszczędzić kilkudziesięciu dekagramów, które mogą wydatnie wpływać na czas pracy. Łatwo sobie wyobrazić różnicę w posługiwaniu się tym narzędziem przy jego wadze równiej 1 kg i 6 kg.

Jeśli wiertarka będzie z założenia używana często, to warto pomyśleć o naprawdę dobrym sprzęcie. Dołożenie kilkudziesięciu złotych nie musi być problemem a w przyszłości może się okazać zbawienne. Droższa wiertarka, lepsza, o większej mocy nie tylko wykona każdą pracę, ale też będzie inwestycją na lata.

 

Więcej na temat:

Megger przyrządy pomiarowe nr 1 na świecie - niezawodne w każdych warunkach - gwarantowana wiarygodność i powtarzalność pomiarów - ...mierzymy od 1889 roku