Wyposażenie warsztatu samochodowego ma realny wpływ na jakość świadczonych usług oraz na czas realizacji zarówno niewielkich, jak i poważnych napraw. Profesjonalny sprzęt umożliwia sprawną lokalizację usterki, wymianę zużytych elementów czy kontrolę stanu technicznego samochodu.

Narzędzia warsztatowe - czyli co przyda nam się w warsztacie? Poradnik

Wyposażenie warsztatu samochodowego ‒ TOP 10

Warsztaty samochodowe oferują różne usługi, niektórzy mechanicy świadczą kompleksowe naprawy aut, inni koncentrują się tylko na elektronice czy drobnych usterkach. Niezależnie od konkretnego profilu działań, istnieje lista narzędzi i urządzeń, które są niezbędnie w każdym warsztacie.

 • Narzędzia pomiarowe
  Narzędzia pomiarowe przydają się zarówno w profesjonalnych warsztatach samochodowych, jak również w przydomowych garażach. Wśród podstawowych urządzeń pomiarowych wymienić możemy tester ciśnienia oleju, igłowy próbnik napięcia, przyrządy do sprawdzania szczelności uszczelek, tester wtrysku paliwa, tester ciśnienia sprężenia, tester akumulatorów i inne.
 • Narzędzia ręczne
  Kolejną grupą narzędzi, które są niezbędne w warsztatach samochodowych są narzędzia ręczne. Zestaw porządnych narzędzi takich, jak szczypce proste i wygięte, kombinerki, śrubokręty z pewnością ułatwi wykonanie prac serwisowych.
 • Klucze dynamometryczne
  Klucze dynamometryczne są niezbędne, gdy chcemy dokręcić śrubę z konkretnym momentem siły. Porządny klucz dynamometryczny umożliwi stworzenie połączenia, które nie będzie ani za słabe ‒ spowodowałoby to luzy, ani za mocne ‒ wtedy istnieje ryzyko przeciągnięcia śruby.
 • Ściągacze
  Ściągacze do łożysk, ściągacze do sworzni, ściągacze do sworzni kulistych, ściągacze wycieraczek czy kół zębatych rozrządu to kolejne niezwykle przydatne narzędzia w warsztatach samochodowych.
 • Podnośniki
  W zależności od potrzeb zdecydować się można na podnośniki samochodowe dwu lub czterokolumnowe, podnośniki nożycowe, ciężarowe, płytowe czy hydrauliczne. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią w warsztacie, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się podnośniki nożycowe, w przypadku których nie musimy gospodarować miejsca na kolumny.
 • Prostowniki
  Gdy akumulator odmówi posłuszeństwa, porządny prostownik jest na wagę złota. To nie jedyne zastosowanie prostownika, prostownik jest również bardzo pomocny podczas wykonywania prac diagnostyczno-naprawczych.
 • Klucze udarowe
  W warsztatach samochodowych, a w szczególności w warsztatach, które świadczą usługi wulkanizacyjne niezbędne są klucze udarowe. Klucze udarowe umożliwiają sprawne odkręcanie lub dokręcenie śrub i nakrętek, nawet tych zapieczonych, zardzewiałych czy znajdujących się w trudno dostępnych miejscach.
 • Smarownice
  Smarownice to urządzenia, które umożliwiają smarowanie różnego typu elementów olejem i substancjami smarnymi. Dzięki smarownicy olej i smar dostają się w docelowe miejsce.
 • Spawarki do plastiku
  W warsztacie samochodowym przydadzą się również spawarki do plastiku, które umożliwią sprawną naprawę plastikowych elementów samochodu.
 • Zestaw do przewodów hamulcowych
  Zestawy do przewodów hamulcowych są bardzo przydatne podczas prac naprawczych instalacji hamulcowej, klimatyzacyjnej czy wentylacyjnej. Porządny zestaw umożliwi sprawne przecinanie przewodów miedzianych, hydraulicznych, hamulcowych i innych.

Akcesoria niezbędne w każdym warsztacie samochodowych

Wymienione powyżej narzędzia i urządzenia to zaledwie niewielka część wyposażenia warsztatu samochodowego, każdy mechanik powinien wyposażyć swój warsztat w: odpowiedniej wielkości stoły warsztatowe, które umożliwią wykonanie różnego typu prac, meble, w których będzie można poukładać narzędzia, oświetlenie - porządne lampy są na wagę złota.

Warto również zaopatrzyć warsztat w chemię samochodową, filtry, oleje, niezbędna jest również odzież robocza dla każdego pracownika warsztatu.

Narzędzia warsztatowe oferta Mb Meganarzędzia

Hurtownią, która oferuje duży wybór narzędzi warsztatowych jest Mb Meganarzędzia. Wśród propozycji hurtowni znajdziemy narzędzia pneumatyczne, jak również elektronarzędzia, narzędzia ręczne i pomiarowe renomowanych marek, na przykład Jonnesway.

Wszystkim mechanikom, którzy potrzebują porządnego wyposażenia do warsztatu podpowiadame, że oferta Mb Meganarzędzia jest godna uwagi.