Google+
Advertisement

Firmy Bosch i Fein tworzą razem nowy standard Starlock montażu osprzętu do narzędzi oscylacyjnych, który gwarantuje wyższą wydajność i precyzję pracy. Przewidziano przy tym trzy klasy wydajności: Starlock, StarlockPlus i StarlockMax .

Nowy system montażu osprzętu - Bosch i Fein tworzą razem nowy standard Starlock montażu osprzętu do narzędzi oscylacyjnych

Dzięki wyjątkowej koncepcji napędu, elektronarzędzia oscylacyjne są uniwersalne w użyciu i cieszą się ogromną popularnością na świecie: ruch oscylacyjny umożliwia stosowanie osprzętu do cięcia, szlifowania, oczyszczania powierzchni lub polerowania. Jednak narzędzia te są niezawodne i ekonomiczne tylko wtedy, gdy moc silnika jest przenoszona na brzeszczot czy tarczę szlifierską w sposób zapewniający jak najniższe straty. Dlatego system montażu osprzętu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia szybkiego tempa i precyzyjnego rezultatu pracy. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele systemów montażu osprzętu do narzędzi oscylacyjnych. Oferta produktów różnych producentów jest nawet zbyt szeroka, co utrudnia dokonanie ich przeglądu. Dodatkowo użytkownicy korzystający z adapterów przy montażu osprzętu muszą pogodzić się z obniżeniem wydajności narzędzi. Rozwiązaniem tego problemu jest nowy system montażu o nazwie Starlock: wprowadzając ten produkt Bosch i Fein ustalają wspólny standard montażu i gwarantują maksymalne przeniesienie mocy na obrabiany przedmiot.
Opatentowany system montażu Starlock jest kompatybilny z elektronarzędziami oscylacyjnymi marek Bosch i Fein, a także z narzędziami innych producentów, którzy wykorzystują 12-punktowy systemu montażu. Oznacza to, że taki osprzęt pasuje do większości narzędzi na rynku. Od stycznia 2016 r. osprzęt w systemie Starlock będzie dostarczany zarówno pod marką Bosch, jak i Fein. Bosch i Fein we wspomnianianych trzech klasach wydajności. W ciągu nadchodzących miesięcy firmy Bosch i Fein wprowadzą na rynek także nowe elektronarzędzia z systemem montażu Starlock.

www.bosch.pl.

Megger przyrządy pomiarowe nr 1 na świecie - niezawodne w każdych warunkach - gwarantowana wiarygodność i powtarzalność pomiarów - ...mierzymy od 1889 roku