Google+
Advertisement

Ze względu na duże zainteresowanie ze strony instalatorów nasza dotychczasowa oferta zestawów narzędziowych do prac pod napięciem została w ostatnim czasie uzupełniona o szeroką gamę nowych narzędzi oraz wyposażonych toreb narzędziowych dla elektromonterów. Obecnie można zamówić gotowe katalogowe zestawy narzędziowe, a także skompletować je samodzielnie, w zależności od indywidualnych potrzeb. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd wybranych zestawów oraz ich elementów składowych.

Walizki narzędziowe z wyposażeniem dla elektromonterów - TN-26Fot. 1. TN-26
Walizki narzędziowe z wyposażeniem dla elektromonterów - Wodoodporne polytexowe pasy
narzędziowe z wyposażeniemFot. 6. Wodoodporne polytexowe pasy narzędziowe z wyposażeniem
Walizki narzędziowe z wyposażeniem dla elektromonterów - TN-27Fot. 2. TN-27 Walizki narzędziowe z wyposażeniem dla elektromonterów - TN-13Fot. 3. TN-13 Walizki narzędziowe z wyposażeniem dla elektromonterów - TN-14Fot. 4. TN-14 Walizki narzędziowe z wyposażeniem dla elektromonterów - TN-15Fot. 5. TN-15 Walizki narzędziowe z wyposażeniem dla elektromonterów - Torby materiałowe wykonane z polytexuFot. 7. Torby materiałowe wykonane z polytexu Walizki narzędziowe z wyposażeniem dla elektromonterów - Torba skórzanaFot. 8. Torba skórzana Walizki narzędziowe z wyposażeniem dla elektromonterów - Wózek narzędziowyFot. 9. Wózek narzędziowy

Standardowe walizki narzędziowe wyposażone są w podstawowe narzędzia niezbędne podczas wszelkich prac instalacyjnych. Przygotowane przez nas zestawy mogą zawierać także dodatkowo przyrządy pomiarowe, klucze nasadowe izolowane i nieizolowane, zestawy bitów, praski i nożyce mechaniczne, hydrauliczne oraz akumulatorowe, systemy do przeciągania przewodów, wycinaki i rozwiertaki do otworów oraz wiele innych – jak np. zestaw TN-26 (fot. 1) oraz TN-27 (fot. 2).
Pomocnym wyposażeniem zestawu mogą okazać się także zaciskarki mechaniczne do różnych rodzajów i przekrojów końcówek i tulejek kablowych. Typowymi, przewidzianymi do tego typu zastosowań zestawami są modele TN-13, TN-14 oraz TN-19 (fot. 3, 4, 5), zawierające różnorodne narzędzia do zaciskania końcówek na przewodach oraz tworzywowe pojemniki na tulejki. Opcjonalnie zestawy dostępne są również z dodatkowym wyposażeniem pomiarowym firmy Sonel i Greenlee. W przypadku dużej ilości pracy na wysokości polecamy wodoodporne polytexowe pasy narzędziowe z wyposażeniem TN-16 (fot. 6).
W zależności od potrzeb i upodobań klient może kompletować lub wybierać gotowe zestawy w torbach z materiału lub skóry oraz w walizkach z tworzywa. Nasze torby materiałowe wykonane są z polytexu (fot. 7) – bardzo odpornego termoplastycznego materiału włókninowego impregnowanego polimerami i powlekanego termoplastycznym klejem. Dostępne są w wielu wersjach i rozmiarach.
Torby skórzane (fot. 8) wykonane są z naturalnej skóry o grubości 2,5–2,7 mm, mają w pełni regulowane paski, antypoślizgowe uchwyty i mogą być dodatkowo wzmacniane wewnątrz i na dolnych krawędziach profilami aluminiowymi.
W przypadku konieczności transportu większej liczby narzędzi, optymalnym rozwiązaniem są wózki narzędziowe wykonane z aluminium, stali i tworzywa ABS, które cechuje się bardzo dużą wytrzymałością (fot. 9). Narzędzia mogą być w nich umieszczane na specjalnych tablicach z kieszeniami bądź też w specjalnie wyprofilowanych profilach z gąbki.

Jak zwykle zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym Działem Handlowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., tel. 50 55 68 776, gdzie można uzyskać informację na temat aktualnej oferty oraz pomoc techniczną.

Adrian Zając
www.energotytan.com

Megger przyrządy pomiarowe nr 1 na świecie - niezawodne w każdych warunkach - gwarantowana wiarygodność i powtarzalność pomiarów - ...mierzymy od 1889 roku