Google+

Obudowy, tak jak inne komponenty wymagają ciągłego rozwoju, by dostosować się do współczesnych wymogów. Zmieniają się potrzeby, powstają nowe urządzenia i rozwiązania wymagającego nie tylko odpowiednio wysokiej jakości, czy spełnienia obowiązujących norm, ale także lepszego dopasowania do konkretnych projektów i przyszłych produktów.

Fot. 1. Model wersji 9M Fot. 1. Model wersji 9M

Kwestie te dotyczą zarówno takich obudów jak: uniwersalne, na baterie, do pilotów – czyli takich, z którymi bezpośrednią styczność ma klient końcowy, jak również obudów na szynę DIN, będących częścią większych projektów, zazwyczaj niewidocznych dla użytkownika. Obudowy te, najczęściej wykorzystywane są w branży elektrycznej oraz elektrotechnicznej i występują zarówno w sektorze przemysłowym, jak i domowym.
Już w najbliższym czasie oferta marki Kradex zostanie poszerzona o nową serię obudów na szynę DIN -35 mm. Nowością będzie nie tylko delikatny „face-lifting” projektu, ale też zupełnie nowe podejście do konstrukcji maskownic. Oparta ona będzie na wymiennych elementach pozwalających na łatwiejsze dopasowanie do różnorodnych wymagań zastosowanych we wnętrzu elektroniki. Dzięki temu elastycznemu rozwiązaniu projektant może samodzielnie dopasować podstawę, korpus i maski złączy, oszczędzając czas i pieniądze oraz unikając zbędnego już dodatkowego frezowania. Wymienność elementów pozwoli uzyskać kilkadziesiąt możliwych do wyboru wariantów. Nowa seria zyska także odświeżony wygląd w postaci (bardziej niż w dotychczasowych modelach) zaokrąglonych kształtów.
W pierwszej kolejności do produkcji trafi wersja 9M (9-modułowa) a następnie 6M oraz 3M. W obudowie przewidziana będzie możliwość montażu trzech płytek PCB. Montaż na szynie DIN będzie możliwy za pomocą trzech (dla wersji 9M) wygodnych w użyciu zatrzasków, które zapewniają łatwe wsunięcie i wysunięcie z obudowy. Obudowę będzie można zatrzasnąć na szynie, co ułatwi montaż i demontaż.

Fot. 2. Rysunek wersji 9M Fot. 2. Rysunek wersji 9M

Całość zawiera zabezpieczenia przed wypadnięciem i jest pozbawiona dodatkowych elementów metalowych.
Nowa seria wykonana będzie z samogasnącego materiału ABS V-0, korpus oraz maski będą w kolorze jasnoszarym, obudowa dolna i suwaki w kolorze ciemnoszarym. Pokrywa górna zaś występować będzie w kolorze obudowy albo w postaci filtra czerwonego lub transparentnego. Górna pokrywa mocowana będzie na sześć zatrzasków i cztery zamki, usztywniając całą obudowę. Dzięki zastosowaniu wyłącznie suwaków (bez zaczepów na szynę w obudowie), unikamy stosowania otworów technologicznych, co poprawia izolację elektryczną. Nie występuje prześwit pomiędzy płytką na poziomie A, a szyną DIN.
W jednej obudowie (inaczej niż do tej pory) będą mogły obok siebie występować różne typy tych osłon – od zupełnie otwartych, przez „perforowane”, przygotowane do wyłamywania, aż do całkowicie zamkniętych, w których będzie można nadal wyfrezować dowolnego kształtu otwór. W wersji 9M będzie 6 takich osłon, 6M – 4, a w 3M – 2. Obudowy będą zgodne z DIN 43 880.