Uszkodzony sprzęt AGD to rzecz, z którą każdy z nas miał do czynienia co najmniej raz w życiu. Czasem naprawa jest banalna i możemy wykonać ją wręcz samodzielnie, innym razem trzeba oddać sprzęt na gwarancję lub wezwać specjalistę. Jak poradzić sobie z uszkodzeniem pralki? Gdzie możemy szukać pomocy, gdy coś się z nią stanie?

  1. Drobne uszkodzenia można naprawić od ręki
  2. Jeżeli masz gwarancję, skontaktuj się z producentem
  3. Co, gdy usterka jest poważna?
Jak poradzić sobie z uszkodzoną pralką?

Drobne uszkodzenia można naprawić od ręki

Dotyczy to szczególnie starszych modeli pralek, gdzie mamy mniej elektroniki. Czasem uszkodzenie jest na tyle nieduże, że możemy poradzić sobie z nim samodzielnie lub za naprawdę drobną opłatą w najbliższym serwisie. Takie problemy zwykle są jednak rzadkie, więc jeżeli nie jesteśmy w stu procentach przekonani, że wiemy co się stało, lepiej pralki samodzielnie nie ruszać, a zgłosić się do odpowiedniego punktu. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy jeszcze mamy gwarancję na produkt - nieumiejętne majsterkowanie może nas jej pozbawić.

Jeżeli masz gwarancję, skontaktuj się z producentem

Gdy pralka jest jeszcze na gwarancji, a mimo to uległa uszkodzeniu, w pierwszej kolejności powinniśmy skierować się do serwisu producenta. Zwykle będzie to wymagało umówienia się z przedstawicielem lub technikiem firmy na konkretny dzień w domu, co może być o tyle kłopotliwe, że być może będziemy musieli wziąć dzień wolny od pracy, jednak ostatecznie taka naprawa jest zazwyczaj darmowa i bardzo sprawnie przeprowadzana. Dodatkowo mamy też pewność, że przysłany pracownik zna się na produkcie, więc będzie w stanie całkowicie wyeliminować problem.

Co, gdy usterka jest poważna?

Co jednak zrobić, gdy sprzęt nie jest już pierwszej nowości, ale wciąż nie chcemy wymieniać go na nowy? Możemy udać się do firmy świadczącej usługi naprawy odpłatnie. Naprawa pralek Warszawa będzie w takiej sytuacji nas kosztować, jednak jeżeli wybierzemy dobry serwis, w większości przypadków damy radę odratować pralkę. Może jednak zdarzyć się tak, że usunięcie usterki będzie kosztowało więcej, niż zakup nowego produktu, jednak serwis AGD zadba o to, by o poinformować nas przed wykonaniem usługi.

Zepsuta pralka to jeszcze nie koniec świata. W wielu wypadkach da się ją naprawić, jeżeli zgłosimy się z problemem do serwisu producenta lub innego, niezależnego. Naprawy często bywają dość proste, więc zawsze warto wyczerpać tę drogę rozwiązania problemu, zanim zdecydujemy się na zakup nowego sprzętu AGD do naszego domu - będzie taniej i szybciej.