Google+

Czy potrafisz sobie wyobrazić, że w połowie Twojego dnia pracy następuje przerwa w dostawie prądu, a system zasilania awaryjnego nie działa? A jeśli taka sytuacja przytrafi się na lotnisku czy w szpitalu?

Fluke 500 - by zasilanie awaryjne nie uległo awarii

Firma Fluke wprowadza na polski rynek analizatory stanu baterii i akumulatorów Fluke BT510, BT520 i BT521. To idealne przyrządy do diagnostyki i konserwacji zarówno pojedynczych akumulatorów stacjonarnych jak i banków akumulatorów funkcjonujących jako zasilanie rezerwowe o krytycznym znaczeniu. Intuicyjny interfejs użytkownika i niewielka, wzmocniona konstrukcja zapewniają optymalną wydajność pracy i niezawodność. Analizatory serii Fluke 500 obsługują szeroki zakres funkcji — od pomiaru prądu stałego i rezystancji po pełne, zautomatyzowane testowanie baterii ogniw oraz pomiar temperatury za pomocą wbudowanej sondy pomiarowej.

Najważniejsze właściwości:

Fluke 500 - by zasilanie awaryjne nie uległo awarii
  • Pomiary – rezystancja akumulatora, napięcie AC i DC, prąd AC i DC, napięcie pulsowania, częstotliwość i temperatura akumulatora.
  • Tryb pomiarów sekwencyjnych – automatyczne lub ręczne testowanie sekwencyjne baterii akumulatorów z automatycznym zapisywaniem pomiarów, w tym napięcia, rezystancji i temperatury (z inteligentną sondą pomiarową BTL21).
  • Wszechstronne rejestrowanie – wszystkie wartości mierzone podczas testowania są automatycznie rejestrowane i można je przejrzeć na ekranie przyrządu przed pobraniem danych do bieżącej analizy.
  • Porównywanie progów – możliwość konfiguracji wielu wartości odniesienia i progów rezystancji oraz napięcia.
  • Ergonomiczne przewody pomiarowe – wzmocnione, koncentryczne, dwubiegunowe przewody pomiarowe z końcówkami kelvin i zdalnym przyciskiem zapisywania skracają czas trwania testu i zwiększają jego wydajność.
  • Port USB oraz komunikacja bezprzewodowa (aplikacja dla systemu iOS) – do pobierania danych i ich zdalnego wyświetlania podczas pomiarów.
  • Osiem godzin ciągłej pracy – akumulator litowo-jonowy 7,4 V 3000 mAh.
  • Najwyższa kategoria bezpieczeństwa w branży – CAT III 600 V.

Przy projektowaniu urządzeń z serii Fluke 500 duży nacisk został położony na intuicyjność obsługi i wygodę użytkowania. Zoptymalizowany interfejs oraz system wskazówek wizualnych i dźwiękowych pozwala na szybką konfigurację oraz gwarantuje zarejestrowanie właściwych danych i minimalizację ryzyka błędów podczas pomiarów. Szybkie porównywanie trendów, analizowanie wyników i tworzenie raportów zapewnia dołączone oprogramowanie do zarządzania akumulatorami (dla komputerów PC). Pozwala ono na tworzenie plików PDF z raportami zawierającymi wykresy analityczne i tabele danych. Szybkie wysyłanie raportów umożliwia aplikacja mobilna dla urządzeń działających w systemie iOS. Do końca roku zostanie wprowadzona funkcja łączności analizatorów z aplikacją Fluke Connect, dzięki czemu lista możliwości komunikacyjnych zostanie znacznie rozszerzona.

Fluke 500 - by zasilanie awaryjne nie uległo awarii

Analizatory stanu baterii i akumulatorów z serii Fluke 500 znajdą zastosowania wszędzie tam, gdzie awaryjne systemy zasilania opierają się na akumulatorach stacjonarnych. Ich diagnostyka i konserwacja jest szczególnie ważna w infrastrukturze krytycznej: banki, szpitale, lotniska, stacje radiowe i telewizyjne, obiekty wojskowe czy centra danych, a także na stacjach paliw, podstacjach elektroenergetycznych, w terminalach komunikacyjnych, turbinach wiatrowych czy liniach kolejowych i tramwajowych.

Więcej informacji i szczegółowe parametry techniczne znajduje się na www.fluke.pl