Google+

Lena Lighting

Współczesne trendy w urządzaniu wnętrz mieszkalnych oparte są na odważnych zestawieniach kolorystycznych, łączeniu różnorodnych faktur i materiałów. Ważną rolę w aranżacji odgrywa światło. Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie punktowo rozmieszczonych opraw ledowych, które nie tylko wpiszą się w wystrój pomieszczeń, ale także stworzą w nich świetlną dekorację.

Fot. 1. Oprawa CRISTAL BRITOP LightingFot. 1. Oprawa CRISTAL BRITOP Lighting

Odpowiednio rozplanowane oświetlenie wpływa na wygląd pomieszczeń, panujący w nich klimat i tworzy wrażenie przestronności lub przytulności. Dopełnieniem prawidłowo rozmieszczonego światła górnego oraz kinkietów, montowanych na bocznych ścianach, może być funkcjonalne oraz estetyczne oświetlenie ledowe. Oprawy charakteryzujące się modernistycznym wyglądem będą idealnym uzupełnieniem nowoczesnych wnętrz. Ich metaliczny odcień i geometryczne kształty stworzą harmonijną kompozycję, a emanujące z opraw światło wprowadzi wyjątkową atmosferę.

Nieskończone możliwości

Odpowiednie oświetlenie dobieramy kierując się przede wszystkim funkcją, jaką pełni dane pomieszczenie. Kuchnia i salon powinny być jasne, ponieważ spędzamy w nich najwięcej czasu oraz wykonujemy czynności, przy których niezbędne jest właściwe światło. Dopełnieniem kuchennego oświetlenia będą oprawy ledowe montowane na cokołach szafek kuchennych. Wyznaczą one nie tylko szlak komunikacyjny we wnętrzu, ale także będą efektownie podświetlały meble. Ciekawym uzupełnieniem takiej aranżacji są oprawy ledowe zastosowane jako światło miejscowe zamontowane nad blatem kuchennym. Dzięki temu ułatwią one prowadzenie prac bez potrzeby używania oświetlenia górnego. Ponadto oryginalny design opraw i strumień światła, jakim emanują stworzy niebanalną dekorację.

Fot. 2. Oprawa LIVE BRITOP LightingFot. 2. Oprawa LIVE BRITOP Lighting

Dostępne na rynku oprawy są w symetrycznych kształtach i świecą w różnorodny sposób – z góry, z dołu lub światłem rozproszonym. Zastosowane w jednym pomieszczeniu stworzą spójną świetlną aranżację, zimne światło podkreśli wnętrze, wyeksponuje elementy wyposażenia oraz wprowadzi niepowtarzalny klimat. Dyskretnie podświetlą ściany lub ścianki działowe wydobywając ich kolor i fakturę.

Ponadto oświetlenie ledowe znajdzie zastosowanie jako system orientacyjny na schodach. Oprawy schodowe idealnie oświetlą stopnie na dole lub z góry, natomiast mleczna poświata podświetli poszczególne podstopnie. Oprawy z kolekcji doskonale sprawdzą się także w przedpokoju. Dzięki temu bezpiecznie przejdziemy nocą do kuchni lub łazienki bez niepokojenia domowników światłem ogólnym.

Minimalistyczny design modeli pozwoli na zestawienie lampek z różnych kolekcji w jednym pomieszczeniu. Dzięki różnym rodzajom światła, jakim emanują poszczególne oprawy, osiągniemy wyjątkowy efekt subtelnej poświaty w całym wnętrzu.

Fot. 3. Zakomponowane z elementami dekoracyjnymi oprawy LED tworzą niebanalną architekturę ścianyFot. 3. Zakomponowane z elementami dekoracyjnymi oprawy LED tworzą niebanalną architekturę ścianyFot. 4. Oprawy LED zamontowane na cokołach szafek kuchennych to nie tylko oświetlenie kierunkowe. w ciekawy sposób wydobywa ono bryłę mebli. Na zdjęciu oprawy z kolekcji STEPS i CRISTAL BRITOP LightingFot. 4. Oprawy LED zamontowane na cokołach szafek kuchennych to nie tylko oświetlenie kierunkowe. w ciekawy sposób wydobywa ono bryłę mebli. Na zdjęciu oprawy z kolekcji STEPS i CRISTAL BRITOP LightingFot. 4. Właściwie oświetlona klatka schodowa to połączenie bezpieczeństwa z estetyką ciągów komunikacyjnych.Fot. 4.Fot. 5. Właściwie oświetlona klatka schodowa to połączenie bezpieczeństwa z estetyką ciągów komunikacyjnych.Fot.4 i 5. Właściwie oświetlona klatka schodowa to połączenie bezpieczeństwa z estetyką ciągów komunikacyjnych.