Naturalnego oświetlenia nigdy za wiele, więc pozwólmy mu w jak największej ilości wlać się do naszego domu. Postarajmy się jednocześnie, aby wieczorami, gdy już zajdzie słońce, zatroszczyć się o sztuczne światło, jak najlepiej zastępujące siłę, barwę i energię naszej życiodajnej gwiazdy. Jak osiągnąć taki efekt?

Siła tkwi w świetle. Niech zagości w naszym domu!

Punkty świetlne w domu - istotna sprawa

Może się wydawać, że dobór oświetlenia do domu to rzecz prosta, bo przecież wystarczy zawiesić lampę, a następnie, gdy zajdzie taka potrzeba, ją włączyć. Nic bardziej mylnego, bo to od dobrze zaplanowanej przestrzeni zależy, czy nasz dom zyska w wymiarze aranżacyjnym i funkcjonalnym. Planując remont, odpowiednio wcześniej to rozplanujmy, dbając o to, by z łatwością i bez komplikacji doprowadzić kable nie tylko pod oświetlenie górne i do kontaktów, lecz także zasilając nimi lampy stojące i stołowe. Zatem zanim rozpoczniemy zmianę wyglądu naszego mieszkania, odwiedźmy stronę Bricomarche.pl, by zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne.

Najważniejsze źródła światła

Dobrze zaplanowana przestrzeń jest bogata od różnych źródeł światła. Zwiększa to bowiem nasze możliwości w czasie, gdy jesteśmy aktywni (światło górne), pracujemy (lampka stołowa, biurkowa) czy się relaksujemy (stojąca). Mając taki wybór, możemy zawsze skorzystać z idealnego oświetlenia w każdej sytuacji. Nie możemy więc się ograniczać, kluczem jest różnorodność.

  • Wisząca, zwana też sufitową, to absolutnie podstawowa lampa, która powinna znaleźć się w każdym pomieszczeniu. Najczęściej znajduje się na środku pokoju, występując pojedynczo. Dobierzmy ją do stylu mebli, kolorów panujących w danym wnętrzu, ale też uwzględniając wysokość pomieszczenia.
  • Obowiązkowa powinna być także stojąca lampa. Najlepiej jak jest lekka, łatwa do przenoszenia, bo może się zdarzyć, że przyda się np. w drugim kącie pokoju. Dostępne są różne rodzaje tego typu źródeł światła - w sklepie Bricomarche.pl, znajdziemy modele o różnej wysokości, większe, nawet dwumetrowe i mniejsze, idealne do czytania.
  • Chociaż kinkiet określany jest jako oświetlenie dodatkowe, instalowany tuż przy powierzchni ściany, to tworzy niezwykle klimatyczny nastrój. Ma głównie walory dekoracyjne, choć często wykorzystywany jest do oświetlania ciągów komunikacyjnych, jak korytarze.
  • Poza tym wyróżniamy lampy stołowe (przeznaczone, jak sama nazwa wskazuje, do stolików kawowych, jadalnych, ale też regałów, parapetów czy nawet kominków), lampy gabinetowe (czyli na biurko, jej więc głównym zadaniem jest dokładnie oświetlenie blatu) oraz lampki nocne (służące do krótkiego czytania przed snem; najważniejsze, aby ich światło nie było zbyt jasne, nie może męczyć oczu).

Im więcej źródeł światła, tym lepiej, bo nasze mieszkanie nie tylko będzie piękniejsze, ale też bardziej komfortowe do codziennego funkcjonowania. Prawdziwe bogactwo różnorodnych lamp znajdziemy w sklepie Bricomarche.pl.