Suprema LED i Vella LED to serie opraw oświetlenia awaryjnego, które dzięki specjalnej konstrukcji umożliwiają różnorodne zastosowanie w dowolnym systemie ewakuacyjnym.

suprema led i vella led duze mozliwosci dla systemow ewakuacyjnych2

Przemyślana konstrukcja zapewnia wiele wariantów mocy i optyki, umożliwiając zastosowanie opraw serii Suprema LED i Vella LED, w dowolnych strefach otwartych (SO), korytarzach (SC), w tym bardzo wysokich (SOH lub SCH), a także doświetlenie punktów bezpieczeństwa (SCA).

Mnogość sposobów montażu umożliwia instalację w dowolnym środowisku, np. montaż natynkowy sufitowy, ścienny, a także natynkowy (sufitowy) zwieszany i sufitowy wpuszczany. Obok funkcji oświetlania antypanicznego i dróg ewakuacyjnych, dostępne są wykonania przeznaczone do wskazywania kierunków ewakuacji, dzięki zastosowaniu kierunkowej płyty rozpraszającej z odpowiednim piktogramem.

suprema led i vella led duze mozliwosci dla systemow ewakuacyjnych

Oprawy posiadają wysoki stopień szczelności IP54 (Suprema) i IP65 (Vella) oraz nowoczesne akumulatory o zwiększonej żywotności – litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) i są przystosowane do współpracy z bezprzewodowym monitoringiem opraw awaryjnych WELLS. Vella LED to nowoczesna oprawa, która dzięki wyjątkowej konstrukcji pozwala na montaż np. podtynkowy, natynkowy oraz w obydwóch wersjach z kierunkową płytą rozpraszającą. Instalacja przebiega szybko i sprawnie, dzięki uchylanej na zawiasach płytce z diodami, co ogranicza do minimum konieczność demontowania elementów oprawy.

Wystarczy zdjąć tylko klosz. Duży wybór optyki daje szeroką gamę zastosowań, między innymi w strefach otwartych, korytarzowych, w wysokich pomieszczeniach.