Google+

Lena Lighting

Słońce to najdoskonalsze źródło światła, bez którego niemożliwe byłoby jakiekolwiek życie na ziemi. Gra świateł od samego początku stanowiła inspirację dla największych artystów. Tylko najlepsi wiedzieli, jak wykorzystać oświetlenie, aby wydobyć z przestrzeni ukryte kształty lub nadać im zupełnie nowy charakter.

ES-SYSTEM – Light is Life – Międzynarodowy Dzień Światła z ES-SYSTEM

Światło jest zjawiskiem, które wykorzystujemy do postrzegania otoczenia. Dzięki niemu rozpoznajemy, interpretujemy i rozumiemy otaczającą nas przestrzeń. Le Corbusier uważał, że „architektura jest mądrą, skoordynowaną grą brył w świetle”. Człowiek zawsze pragnął być niezależny od pory dziennej. Wykorzystanie elektryczności w technice oświetleniowej stworzyło medium obdarzone ogromnym potencjałem ekspresji, kreujące przestrzeń o pozytywnej energii w wymiarze duchowym, intelektualnym i artystycznym.

Inspirujące światło

ES-SYSTEM – Light is Life. Od momentu powstania firmy, to właśnie światło było największą inspiracją w ES-SYSTEM. Od ponad 27 lat Dzień Światła obchodzony jest tam każdego dnia, celebrując wiedzę odnośnie światła i jego wpływu na samopoczucie człowieka.To nastawienie pozwoliło na zdobycie bogatego doświadczenia i kształtowanie trendów w technice oświetleniowej nakreślając nowe kierunki rozwoju.

- Słońce zawsze było i będzie częścią naszego życia. To najdoskonalsze źródło światła, jakie możemy poznać. Światło jest inspiracją, czwartym wymiarem architektury. Wiedząc jak światło wpływa na człowieka i jego samopoczucie projektujemy coraz lepsze i coraz bardziej oszczędne rozwiązania oświetleniowe inspirowane za równo naturą, jak i nowoczesnymi technologiami - Rafał Gawrylak, Prezes Zarządu ES-SYSTEM.

ES-SYSTEM – Light is Life – Międzynarodowy Dzień Światła z ES-SYSTEM

Zdrowe światło

Projektowanie oświetlenia zgodnego z rytmem okołodobowym różni się zasadniczo od standardowego. Tradycyjne podejście koncentruje się przede wszystkim na widoczności, minimalizacji efektu olśnienia i cienia, oddaniu barwy i bezpieczeństwie. - Projektując oświetlenie zgodne z ideą Human Centric Lighting, ważne jest, aby rozważyć natężenie światła, spektrum i czas ekspozycji. Jeśli światło emitowane przez oprawę ma skutecznie dążyć do imitacji światła słonecznego, nie może świecić punktowo - mówi Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM. Badania naukowe pokazują, że najbardziej efektywne są te oprawy, które działają powierzchniowo, sprawiając, że emitowane światło – jak słońce – nie tylko trafia bezpośrednio, ale także poprzez odbicie – dodaje.

Human Centric Lighting to koncepcja oświetlenia stawiająca człowieka i jego potrzeby w centrum projektowania. Chcąc dostarczyć zdrowe światło projektanci koncentrują się zarówno na użytkowniku, jak i jego sposobie korzystania z danej przestrzeni. Wprowadzenie systemów naśladujących światło naturalne pozwala zapewnić komfort i dobre samopoczucie użytkowników.

Chcąc zminimalizować negatywne skutki zaburzonego rytmu dobowego ES-SYSTEM wprowadził do oferty oprawy wyposażone w technologię CIRCADIAN. Wzbogacono białe światło (4000 K) niebieską oraz czerwoną wiązką o ściśle określonych długościach fal. Zmieszanie temperatury barwowej z niebieskim strumieniem blokuje proces uwalniania melatoniny, aktywizuje organizm człowieka i przygotowuje do działania. Z kolei dodanie wiązki światła czerwonego odpręża i stopniowo przygotowuje organizm do snu. Dzięki CIRCADIAN światło, które oświetla miejsce pracy pobudza efektywność, kreatywność i czujność niezależnie od dostępu światła słonecznego.

W 2017 roku za pracę nad CIRCADIAN RHYTHM, Jeffrey C. Hall, Michael Rosbash i Michael W. Young otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny.

Natomiast w 2018 roku praca ES-SYSTEM nad CIRCADIAN RHYTHM została doceniona przez środowisko akademickie. - Po rozmowie z firmą ES-SYSTEM na temat tego, co jest technologicznie możliwe, wykorzystując najnowsze diody z widmowym rozkładem mocy zbliżonym jak najbardziej do światła słonecznego, z regulacją intensywności świecenia w zależności od natężenia światła dziennego metody firmy ES-SYSTEM projektowania instalacji oświetleniowych będących w harmonii z rytmem dobowym człowieka są najbardziej zaawansowanymi, z jakimi się dotychczas spotkałam – mówi dr Katharina Wulff z Instytutu Chronobiologii i Snu Uniwersytetu Oxfordzkiego w Wielkiej Brytanii.

Światło Led – Niezawodne systemy oświetleniowe

Technologia LED stwarza ogromne możliwości nie tylko w zakresie poprawy efektywności energetycznej instalacji oświetleniowych, lecz także umożliwia odmienne, innowacyjne podejście do problematyki projektowania oświetlenia tak, aby dostarczyć szereg korzyści dla użytkowników danej przestrzeni. ES-SYSTEM wprowadził technologię CIRCADIAN do całej gamy opraw, które z powodzeniem mogą znaleźć zastosowanie zarówno w biurach, szkołach, salach wykładowych, konferencyjnych, a także szpitalach, domach spokojnej starości, w mieszkaniach i domach prywatnych.

Praca ze światłem

Każdy projekt to nowe wyzwanie dla działu „Technical Design”, którego projektanci podchodzą do projektowania kompleksowo oraz indywidualnie. Podstawą idealnego doboru oświetlenia jest właściwe zrozumienie sposobu wykorzystania danego obiektu czy przestrzeni. Projektując systemy oświetleniowe dział Technical Design dba o to, aby jak najlepiej oddać charakter i funkcjonalność danego obiektu. Koncepcje przedstawiane są za pomocą wizualizacji komputerowych, mock-upów oraz makiet 3D wykonanych w odpowiedniej skali.

Moc światła

Poznaj moc światła zaprojektowanego zgodnie z okołodobowym rytmem człowieka. Poznaj produkty ES-SYSTEM wyposażone w najnowszą technologię CIRCADIAN zamkniętą w oprawach zaprojektowanych zgodnie z nowym kierunkiem myślenia, który ma za zadanie poprawiać komfort życia i polepszać samopoczucie użytkowników.

www.essystem.pl
essystem.pl/upload/flipbook/1798

Źródło: ES-SYSTEM