Google+

Lena Lighting

Profesjonalny plecak narzędziowy Fluke Pack30

ES-SYSTEM to wiodąca polska firma w branży oświetleniowej. Projektują, wdrażają, produkują i sprzedają szeroki asortyment profesjonalnych i autorskich rozwiązań oświetleniowych LED o wysokiej wydajności przeznaczonych dla środowisk architektonicznych, przemysłowych, miejskich i handlowych. I to właśnie o wyjątkowy blask tych ostatnich przestrzeni ES-SYSTEM zadbał w ostatnim czasie.

Fot. 1. Europa Passage, Hamburg, Niemcy Fot. 1. Europa Passage, Hamburg, Niemcy

Coraz częściej wizyta w galerii handlowej jest traktowana jako sposób spędzania wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. W związku z tym rosną wymagania wobec aranżacji przestrzeni wewnątrz budynku, a także w jego najbliższym otoczeniu. Nie bez znaczenia pozostaje również estetyka elewacji, która przyciąga wzrok i zachęca by wejść do środka. Przemyślane i kompleksowo zaprojektowane oświetlenie, spójne z identyfikacją wizualną obiektu, nie tylko pozytywnie wpływa na nastrój odwiedzających, ale tworzy także indywidualny charakter wnętrza.

Projekt, który dodał skrzydeł wnętrzom galerii

Pierwsza realizacja to galeria Europa Passage położona w samym sercu Hamburga. W jej wnętrzach znajduje się jeden z najbardziej spektakularnych systemów oświetleniowych o łącznej długości niespełna 600 mb. Tworzą go trzy ciągi oświetleniowe, których forma zbliżona jest w przekroju do skrzydła samolotu. Cały system stanowią dwie potrójne pętle świetlne ułożone zarówno w jednej płaszczyźnie, jak i łukowej formie przestrzennej. Szkielet systemu zbudowany jest z aluminiowych profili, a jego górne i dolne poszycie stanowi specjalna termonapinalna błona. Do rozświetlenia dolnego poszycia skrzydeł wykorzystano diody LED ze zmienną temperaturą barwową, a w części łukowej systemu również diody RGBW.

Fot. 2. Galeria Północna, Warszawa, Polska Fot. 2. Galeria Północna, Warszawa, Polska

Nowe, gigantyczne centrum handlowe na mapie Warszawy

Galeria Północna to największe centrum handlowe w tej części stolicy Polski, powstało na Tarchominie, nieopodal białołęckiego Ratusza. To jedyny obiekt handlowy w Warszawie zaprojektowany z tak dużą troską o środowisko. Na niemalże 65 tysiącach m2 znajdują się niezwykłe ścieżki świetlne wykreowane za pomocą SYSTEMÓW 6000 oraz 6000 BIS o łącznej długości ponad 300 mb.Sufity ciągów komunikacyjnych Galerii Północnej ozdobione zostały intrygującymi aranżacjami stworzonymi z opraw TRIANGLE. Oprócz oświetlenia ze standardowej oferty, ES-SYSTEM dostarczył tam również oświetlenie dekoracyjne i akcentujące, które wprowadziło niezwykłą elegancję do jej wnętrz.

Fot. 3. Galeria Forum, Koblencja, Niemcy Fot. 3. Galeria Forum, Koblencja, Niemcy Fot. 4. Galeria Forum, Koblencja, Niemcy Fot. 4. Galeria Forum, Koblencja, Niemcy Fot. 5. Galeria Milaneo, Stuttgart, Niemcy Fot. 5. Galeria Milaneo, Stuttgart, Niemcy

Bogactwo rozmaitości kształtów, form i kolorów

Kolejny projekt galerii handlowej to Löhr -Center zlokalizowany w Niemczech, w Koblencji. Ta realizacja to indywidualnie wykonany projekt o niespotykanych formach opraw oświetleniowych. Wśród nich znalazł się system LUNA w różnych kształtach i rozmiarach. Począwszy od okręgów o średnicach od 80 cm do czterech metrów, poprzez formy trapezowe i trójkątne, które zainstalowane zostały pojedynczo lub w zbiorczych konfiguracjach. W większości z tych opraw powierzchnię świecącą stanowiła specjalna, zadrukowana tkanina, wykonana zgodnie z wizją architekta. Kolorowe nadruki, oddające charakter i klimat tego obiektu wykonano zgodnie z konkretnymi wymaganiami inwestora. Źródła światła stanowiły moduły LED-owe ze zmienną temperaturą barwową.

Futurystyczna bryła budynku w średniowiecznym centrum miasta

Galeria Milaneo to wielokrotnie nagradzane za niebanalny, futurystyczny kształt centrum handlowe zlokalizowane w malowniczej, prestiżowej okolicy Stuttgartu. Obiekt, poza oczywistym wykorzystaniem handlowym, posiada również apartamenty, pokoje hotelowe i biura. Wszystkie te wnętrza zostały wyposażone w oprawy oświetleniowe ES-SYSTEM. Zaprojektowane specjalnie na potrzeby tej realizacji oprawy tworzą niezwykłe ścieżki świetlne, przecinające się przyciągającymi wzrok pętlami. Liniowe układy uzupełniają punkty świetlne wbudowane w podwieszone sufity.

Fot. 6. Galeria Milaneo, Stuttgart, Niemcy Fot. 6. Galeria Milaneo, Stuttgart, Niemcy

Doświadczenie, nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w realizacjach w galeriach handlowych w kraju i zagranicą, ES-SYSTEM zapewnia zaawansowane rozwiązania oświetleniowe LED i profesjonalne wsparcie posprzedażowe. Efektem współpracy zespołu projektowego z architektami tak wielkich inwestycji są ciekawe, przyjemne wnętrza z szeregiem interesujących i nowoczesnych aranżacji świetlnych, które nie tylko zapewniają komfort i bezpieczeństwo odwiedzających, ale także dbają o odpowiedni nastrój i zachęcają do zakupów. Dlatego portfolio firmy z realizacjami w branży retail ciągle się powiększa. Aby w pełni wykorzystać możliwości jakie dają zainstalowane źródła światła, wszystkie systemy wyposażono w wysokiej klasy urządzenia sterujące, które również znajdują się w ofercie ES-SYSTEM. Te nowoczesne, inteligentne systemy sterowania pozwalają na wybór i zaprogramowanie wielu wariantów scen oświetleniowych, zarówno tych stałych, jak i zmiennych animacji.