Google+
Advertisement

Oświetlenie w technologii LED coraz częściej wypiera z rynku rozwiązania konwencjonalne, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, jest też korzystnym wyborem dla elektroinstalatorów. Dlaczego? Poniżej przybliżymy kilka kluczowych przewag LEDów nad technologią konwencjonalną.

Zasadniczym atutem opraw LED jest ich energooszczędność, co ma pozytywny wpływ nie tylko na kieszeń użytkownika czy inwestora, ale i na środowisko naturalne. Wysoka skuteczność, sięgająca nawet 150 lm/W, pozwala na ograniczenie wydatków na energię elektryczną o 50% oraz na znaczne obniżenie emisji CO2 do atmosfery.

Skuteczność LED

Co więcej, dzięki zastosowaniu systemów sterowania oświetleniem, pozwalających na dostosowanie oświetlenia do potrzeb użytkownika, pory dnia, roku, itp., oszczędności energii mogą sięgnąć nawet 70% w porównaniu z rozwiązaniami konwencjonalnymi. Wysoka skuteczność modułów LED oznacza też mniejszą liczbę opraw potrzebną do oświetlenia określonej powierzchni, co wiąże się nie tylko z mniejszym zużyciem energii ale oczywiście również z oszczędnością związaną z koniecznością zakupu mniejszej ilości opraw.

Należy jednak pamiętać, że do osiągnięcia tych korzyści niezbędny jest prawidłowo wykonany projekt oświetleniowy, który zagwarantuje spełnienie wszystkich norm niezbędnych dla danej powierzchni. Z tego względu zachęcamy do współpracy z dostawcami opraw oświetleniowych, którzy dodatkowo oferują wsparcie ze strony zespołu projektantów oświetlenia.

Żywotność modułów LED stosowanych w nowoczesnych oprawach oświetleniowych może sięgać nawet 100 tys. godzin pracy, co jest parametrem nieosiągalnym dla technologii konwencjonalnej. Należy jednak podkreślić, że tylko prawidłowo zaprojektowana oprawa oświetleniowa gwarantuje wysokiej jakości oświetlenie i długą żywotność. Niezwykle istotne jest np. odpowiednie ułożenie modułów LEDowych względem zasilacza, czy dobór kształtu korpusu i materiału wykorzystanego do jego budowy. Tak długa żywotność często eliminuje konieczność wymiany źródeł światła typową dla oświetlenia konwencjonalnego, dzięki czemu zmniejszają się nakłady ponoszone na serwis. Pamiętajmy jednak, że gwarancją wysokich parametrów opraw LED deklarowanych przez producenta są pomiary dokonywane w profesjonalnych laboratoriach, na najwyższej jakości sprzęcie i przez wysoko wykwalifikowany personel, dlatego nie dajmy się zwieść najtańszym ofertom.

Żywotność LED

Oprawy LEDowe profesjonalnych producentów są na tyle dobrze i przemyślanie zaprojektowane, że ich montaż jest bardzo szybki, wygodny, a często również beznarzędziowy i możliwy do wykonania przez jedną osobę. Jest to rozwiązanie wygodne nie tylko dla elektroinstalatora, ale też przynoszące wymierne oszczędności dla inwestora, ponieważ montaż i serwis wykonuje się szybciej, zaangażowaniem mniejszej liczby osób.

Przykładem oferującego wspomniane wyżej korzyści jest nowa oprawa oświetleniowa typu downlight w ofercie marki LUGBOX, LUGSTAR SPOT LB LED. Idealna do oświetlenia centrów handlowych, muzeów, galerii, biur, hoteli, czy obiektów użyteczności publicznej, ale też holi i korytarzy. Dzięki wysokiemu IP na poziomie 44 może być montowana także w toaletach. Niewielkie rozmiary (średnica: 170 mm), a także wymienne odbłyśniki (aluminiowy lub biały) sprawiają, ze dobrze wkomponuje się w każde otoczenie. Żywotność LUGSTAR SPOT LB LED to 30 000 h, a jego skuteczność sięga 93 lm/W.

LUGSTAR SPOT LB LED

Kolejnym przykładem jest oprawa PLAO LB LED - nowoczesna plafoniera, której uniwersalny design sprawdzi się w obiektach użyteczności publicznej, czy hotelach. Świeci całą powierzchnią klosza, na optymalnym poziomie oświetli hole, klatki schodowe i korytarze. Montowana bezpośrednio na suficie, o żywotności do 30 000 h i skuteczności do 89 lm/W. Dostępna w białym, uniwersalnym kolorze.

Oprawa PLAO LB LED

Marka LUGBOX to oferta profesjonalnych opraw oświetleniowych dla każdego obiektu. Produkty LUGBOX cechują się idealną kombinacją wysokich parametrów świetlnych, bezkonkurencyjnej ceny, prostego i przemyślanego montażu oraz wysokiej dostępności produktów. Oferta marki LUGBOX, to oprawy typu downlight, oprawy modułowe, projektory, linie szybkiego montażu, plafoniery, oprawy hermetyczne oraz przemysłowe. LUGBOX to również najlepsze zamienniki konwencjonalnych technologii. Oszczędność energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych może sięgać aż do 65%! Natomiast dzięki najnowszym rozwiązaniom technologii LED żywotność produktów LUGBOX sięga 50 000h (zgodnie ze standardem L70B50). Marka LUGBOX należy do portfolio firmy LUG, wiodącego producenta profesjonalnych opraw oświetleniowych.

www.lugbox24.com

Megger przyrządy pomiarowe nr 1 na świecie - niezawodne w każdych warunkach - gwarantowana wiarygodność i powtarzalność pomiarów - ...mierzymy od 1889 roku