Google+

Seria Niloe po wielu latach obecności i dobrego przyjęcia na rynku jest jeszcze łatwiejsza w montażu, spełnia wymagania każdego projektu. Ponadto zyskała dwa nowe kolory ramek – aluminium oraz grafit. Kształt serii nie zmienił się, zmiany zostały wprowadzone w konstrukcji mechanizmu.

Fot. 1. Mechanizmy gniazd serii osprzętu NiloeFot. 1. Mechanizmy gniazd serii osprzętu Niloe

Zmiany obejmują nowy sposób mocowania gniazd w puszce, poprawioną percepcję działania łączników oraz modyfikację przyłączy, ze śrubowych na automatyczne. Znika również podział oferty na Niloe Eco oraz Niloe na rzecz Niloe, łączącego zalety różnorodnej formy i dobrej ceny.
Wszystkie gniazda odświeżonego Niloe wyposażono w bezpieczny, plastikowy uchwyt montażowy oraz w pazurki doskonale trzymające gniazdo w puszce. Wersje gniazd z zaciskiem śrubowym są specjalnie przygotowane, tak by instalacja wymagała jedynie umieszczenia przewodu i przykręcenia go. Bez konieczności wcześniejszego przygotowania zacisku w postaci odkręcania jego śrub. Ta oczekiwana zmiana oszczędza czas instalatora i podnosi wydajność wykonywanej przez niego pracy.

Fot. 2. Gniazdo podwójne w ramce trzykrotnejFot. 2. Gniazdo podwójne w ramce trzykrotnej

Interesującym, nowym rozwiązaniem serii Niloe jest gniazdo podwójne do ramek wielokrotnych, podwajające liczbę odbiorników dołączonych do pojedynczego punktu przyłączeniowego w ścianie. Zamiast stosowania trzech pojedynczych gniazd na przykład za meblem w salonie, możemy zamienić je na gniazda podwójne i podłączyć sześć różnych urządzeń w tym samym czasie. Eliminuje to stosowanie przedłużaczy, ułatwia sprzątanie i podnosi estetykę pomieszczenia. Ofertę gniazd podwójnych uzupełnia gniazdo typu monoblok, zintegrowane z ramką, w nowym lekkim wykonaniu.

Fot. 3. Gniazdo podwójne monoblok w nowej formie z ramkąFot. 3. Gniazdo podwójne monoblok w nowej formie z ramką Fot. 4. Ładowarka indukcyjna z dodatkowym gniazdem USBFot. 4. Ładowarka indukcyjna z dodatkowym gniazdem USB Fot. 5. Gniazdo TV-R-SAT-SAT z wejściem na 2 przewodyFot. 5. Gniazdo TV-R-SAT-SAT z wejściem na 2 przewody Fot. 6. Łącznik oświetlenia z automatycznym wyłączeniem w razie wykrycia braku ruchuFot. 6. Łącznik oświetlenia z automatycznym wyłączeniem w razie wykrycia braku ruchu

Gniazdo podwójne Niloe to niezawodna konstrukcja poddana rygorystycznym testom związanym z wielokrotnym umieszczaniem wtyczki w gnieździe. Testowane 40 000 powtórzeń nie powoduje mechanicznego zużycia elementów konstrukcyjnych, natomiast przesłony stanowiące standardowe wyposażenie gniazda nadal działają bez problemów. Przesłony są dziś standardem gwarantującym bezpieczeństwo, zwłaszcza w miejscach przebywania dzieci.
Innym rodzajem źródła energii, a zarazem nowością w serii Niloe, jest indukcyjna stacja ładująca umożliwiająca szybkie ładowanie smartfona bez konieczności użycia kabla. Natychmiastowe automatyczne parowanie po umieszczeniu urządzenia w uchwycie pozwala w zasadzie zapomnieć, że ładowanie jest konieczne. Użytkownik odkładający telefon w przeznaczone do tego miejsce po 2 godzinach ma do dyspozycji pełną baterię. Ładowanie bezprzewodowe to wygoda, brak konieczności używania kabli i ryzyka uszkodzeń przewodów oraz złącz. Indukcyjna stacja ładująca oferuje również wyjście USB do jednoczesnego podłączenia innych urządzeń wykorzystujących tradycyjne ładowanie przewodowe. Warto podkreślić, że cechą wyróżniającą gniazda USB w serii Niloe jest duży prąd ładowania o wartości 2400 mA, skracający czas ładowania podłączonych urządzeń do rekordowo niskich wartości.
Nowe Niloe to również multimedia. Współczesne dekodery satelitarne wyposażone w możliwość nagrywania wymagają podwójnego okablowania prowadzonego z konwertera anteny satelitarnej. Wszystko po to, by umożliwić jednoczesne oglądanie wybranego programu i nagrywanie kolejnego. Podłączenie dekodera w taki sposób umożliwiają dwa niezależne gniazda typu SAT lub jedno z podwójnym wyjściem SAT. W serii Niloe jednoczesne nagrywanie i oglądanie zapewnia gniazdo R-TV-SAT-SAT. Warto je zastosować już teraz, nawet gdy z opcji nagrywania jeszcze nie korzystamy.
Seria Niloe to obecnie 150 funkcji przydatnych w mieszkaniu, domu, biurze i hotelu. Obok tradycyjnych mechanizmów łączników i gniazd znajdziemy tu rozwiązania unikalne jak łączniki z automatycznym wyłączaniem oświetlenia dla zapominalskich lub takie, które potrafią wyłączyć w sypialni światło bez dodatkowego okablowania, drogą radiową. To oryginalne rozwiązanie umożliwia rozbudowę sterowania istniejącej instalacji oświetlenia bez kucia ścian. Stwarza również nowe możliwości w obrębie aranżacji ogrodów przez dodawanie różnorodnych scenariuszy sterowania punktami oświetlenia lub sterowania ruchem rolet i bram z dowolnego miejsca posesji. W przypadku serii Niloe oferowanych jest sześć popularnych kolorów ramek (biała, kremowa, srebrna, czarny mat, popielata i czerwona) oraz dwa kolory wykończeń plakietek (biały oraz kremowy). W sumie tworzy to 12 możliwych połączeń kolorystycznych.

Fot. 7. Bezprzewodowe sterowanie oświetleniemFot. 7. Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem

Warto podkreślić, że lekki, delikatny i ponadczasowy kształt Niloe gwarantuje dopasowanie do każdego rodzaju wnętrza. Wzornictwo serii cechuje się elegancką prostotą i jest dokładnie takie, jakiego oczekujemy.

Dowiedz się więcej www.legrand.pl