Google+

Ciągły rozwój oferty Relpol S.A. z zakresu automatyki przemysłowej i domowej nie omija również przekaźników czasowych. Obecnie możemy poszczycić się 30 typami przekaźników dopasowanymi specjalnie do wymagań klienta. Doświadczenie zdobyte w aplikacjach rynku przemysłowego przenosimy na produkty rynku automatyki dla budownictwa mieszkaniowego oraz kubaturowego.

Rys. 1. Przekaźnik MT-W-M Rys. 1. Przekaźnik MT-W-M

Daje to naszym klientom niespotykane wcześniej parametry jakościowe oraz wsparcie techniczne, nawet w przypadku zastosowań, z którymi wiążą się nawet najbardziej rygorystyczne oczekiwania. Produkujemy „czasówki” już od kilkudziesięciu lat, wkładając w tę dziedzinę ogrom naszego zaangażowania. Zapraszam zatem do zapoznania się z naszymi najnowszymi produktami w obudowach instalacyjnych, jak i z przekaźnikami, które cieszą się bardzo wysokim uznaniem wśród najbardziej wymagających klientów.

Seria MT-T…

Rys. 2. Przekaźnik MT-TUA_7 Rys. 2. Przekaźnik MT-TUA_7 Rys. 3. Przekaźnik MT-TUB_7 Rys. 3. Przekaźnik MT-TUB_7 Rys. 4. Przekaźnik MT-TE-17S-11-9240 Rys. 4. Przekaźnik MT-TE-17S-11-9240 Rys. 5. Przekaźnik MT-TWU-17S-11-9240 Rys. 5. Przekaźnik MT-TWU-17S-11-9240 Rys. 6. Przekaźnik MT-TBP-17S-11-9240 Rys. 6. Przekaźnik MT-TBP-17S-11-9240

Jest to najintensywniej rozwijana przez nas grupa łącząca w sobie bezkompromisowe podejście do sterowania czasowego, wysoki poziom niezawodności i bardzo szeroką gamę rozwiązań. Możemy spotkać tutaj wyjątkowo uniwersalne rozwiązania jak MT-W, ale również przekaźniki jednofunkcyjne pozwalające zminimalizować ryzyko błędu w trakcie instalacji. Podczas tworzenia tej serii założyliśmy przeniesienie całego naszego doświadczenia z rynku przemysłowego i wykonanie przekaźników, które zakresem realizowanych funkcji i możliwościami zaskoczą niejednego użytkownika. Każdy przekaźnik w tej serii jest wyposażony w zasilacz działający przy zasilaniu napięciem od 12 do 240 V AC/DC, co pozwala wykorzystywać typowe napięcia stosowane w systemach klimatyzacji i wentylacji, automatyce oraz energetyce. Dodatkowym atutem jest separacja wejścia sterującego, dzięki czemu możemy zasilać przekaźnik np. 230 V AC, a sterować funkcją czasową za pomocą napięcia 12 V DC. Najnowszą zmianą jest zastosowanie przekaźników wykonawczych ze stykami AgSnO2, co pozwoliło zwiększyć odporność styków na obciążenia indukcyjne – jest to szczególnie ważne w przypadku aplikacji oświetleniowych oraz przy załączaniu silników.

MT-W

Ten typ przekaźnika (rys. 1) nazywamy generałem wśród naszych czasówek. Jest to produkt, któremu zawsze poświęcamy uwagę podczas prezentacji. Poza wspomnianym wcześniej uniwersalnym napięciem zasilania został wyposażony w 25 funkcji czasowych, bardzo dużą dokładność odmierzania – poniżej 0,5% oraz daje możliwość ustawienia do trzech czasów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy przeprowadzić bardzo wiele nietypowych operacji czasowych, takich jak np. niesymetryczna praca cykliczna, która trwa określony czas, wysłanie sygnału trwającego 100 ms nawet po 100 h od uruchomienia przekaźnika oraz możliwość zatrzymania odmierzania funkcji poprzez wyzwolenie zestyku sterującego. Duża uniwersalność tego produktu tworzy z niego niezastąpiony komponent podczas uruchomień i serwisów – jeden produkt, który rozwiązuje niemal 99% potrzeb, do tego programowalny poprzez dwa przyciski – dzięki czemu nie musimy chodzić po obiekcie z komputerem w celu zmiany funkcji czasowej.

MT-TUA i MT-TUB

Te z kolei przekaźniki (rys. 2 i 3) są przez nas określane jako uniwersalni żołnierze. W dwóch przekaźnikach postanowiliśmy zamknąć najpopularniejsze funkcje czasowe. Są to jedne z najbardziej uznanych produktów z naszej oferty. Znajdują zastosowanie zarówno w aplikacjach przemysłowych, jak i domowych, a ich liczba i różnorodność dostępnych funkcji niekiedy zaskakują nawet naszych doradców technicznych. Budując te dwie wersje wyrobów, dążyliśmy do tego, aby były one naturalną odpowiedzią na większość Państwa potrzeb. Dwa bratnie przekaźniki, które uzupełniają się wzajemnie, jak zgrany duet zautomatyzowały już niejedno urządzenie, linię przemysłową, a nawet budynek. Prostota obsługi, możliwość pracy w trybie bistabilnym, funkcje załączenia i wyłączenia serwisowego oraz wiele innych zaowocowały przekonaniem wielu automatyków i projektantów do naszych uniwersalnych żołnierzy.

MT- TE, MT-TWU i MT-TBP

Z kolei te trzy grupy wyrobów są jak zawodowi szeregowi. Te nasze najnowsze rozwiązania powstały z myślą o klientach, którzy nie potrzebują wielu funkcji, zależy im na możliwie najprostszej obsłudze i wystarczą im przekaźniki jednofunkcyjne. Zawierają one w sobie to, co najlepsze w serii MT-T, czyli uniwersalność i niezawodność, łącząc je ze świetną ceną. Funkcje, jakie są przez nie realizowane, to opóźnione załączenie (MT-TE, rys. 4), załączenie na nastawiony czas (MT-TWU, rys. 5) oraz symetryczna praca cykliczna (MT-TBP, rys. 6). Przebojem wdarły się do sieci dystrybucji, dając klientom wybór prostego i niezawodnego przekaźnika. Genezą ich powstania jest odpowiedź na potrzebę naszych klientów, jaką było stworzenie prostego przekaźnika jednofunkcyjnego, który będzie charakteryzował się jakością wyrobów marki Relpol S.A. W rodzinie MT znajdziemy wiele więcej rozwiązań – jest to 14 modeli przekaźników czasowych, w obudowach instalacyjnych. Nie możemy zapomnieć tu o aparatach:

  • MT-TSD – do rozruchu gwiazda trójkąt,
  • MT-TIP – do niesymetrycznej pracy cyklicznej,
  • MT-TER – do opóźnionego załączenia i wyłączenia.

W naszym programie produkcyjnym przekaźników klienci na pewno odnajdą rozwiązanie dopasowane do siebie, nie wspominając już o serii przekaźników przemysłowych, która dzięki swojej różnorodności i uniwersalności pozwala na budowę sterowania, którego nie powstydziłby się żaden automatyk. Kopalnią wiedzy o naszych produktach czasowych jest nasza strona internetowa oraz doradcy techniczni. Zapraszamy do zadawania pytań mailowo lub telefonicznie. Z największą przyjemnością dobierzemy dla Państwa czasówkę Relpol S.A.

Stanisław Rak – Relpol SA