Google+

Dla wielu firm takich jak centra baz danych, banki, szpitale i supermarkety koniecznością jest zapewnienie źródła stałego zasilania.

System UPS firmy Eaton

Dzięki zastosowaniu zasilacza bezprzerwowego (Uninterruptible Power Supply – UPS) w miejscach takich zapewnione jest zasilanie rezerwowe w przypadku jakiejkolwiek awarii zasilania. Ale w jaki sposób zapewniona jest kontrola nad sprawnością działania takiego zasilania bez konieczności codziennych wizualnych kontroli? Eaton zastosował specjalne rozwiązanie wykorzystujące system zdalnego zarządzania Netbiter firmy HMS Industrial Networks. Rozwiązanie to umożliwia dostęp w czasie rzeczywistym do danych dotyczących każdego UPS zapewniając szybkie serwisowanie oraz ograniczenie wydatków związanych z kosztami podróży.

Usługa serwisowej pod nazwą „Eaton SmartQmmunicator” jest świadczona w następujący sposób: bramka Netbiter zamocowana jest do UPS za pomocą opracowanego przez Eaton i chronionego prawem patentowym protokołu komunikacyjnego UPS. Dzięki temu dane są przesyłane za pomocą Ethernetu lub sieci GSM/GPRS do centra bazy danych Netbiter Argos. Interfejs sieci Netbiter Argos zapewnia zespołom serwisowym oraz klientom dostęp w sieci do wszystkich parametrów UPS. Dzięki takim informacjom technicy serwisu wiedzą dokładnie, gdzie i jakie wymagane są zabiegi serwisowe.

SmartQmmunicator jest oferowany klientom Eaton, jako dodatkowa usługa.

www.eaton.pl