Google+

Zasilacze z rodziny Quint Power firmy Phoenix Contact bazują na technologii SFB (selective fuse breaking technology). Aby standardowe wyłączniki nadmiarowe można było wyzwolić magnetycznie - a więc szybko, zasilacze muszą dostarczać w krótkim czasie wielokrotność prądu znamionowego. Dzięki SFB Technology po raz pierwszy dysponujemy taką rezerwą. Jest to sześciokrotność prądu znamionowego przez 12ms, co pozwala na selektywne wyłączenie obwodu, w którym wystąpiło zwarcie.

Zasilacze QUINT Power z technologią SFB zwiększające możliwości systemu

Zasilacze QUINT Power posiadają rezerwę mocy Power Boost, która umożliwia start odbiorników z dużymi prądami załączenia (do 1,5 krotności prądu znamionowego), bez obniżenia napięcia i jest stale do dyspozycji w temperaturze otoczenia do +40°C oraz przez ok. 10min przy +60°C.

Dzięki ciągłej kontroli napięcia i prądu wyjściowego krytyczne stany robocze są wizualizowane i zgłaszane do sterownika. Pozwala to na wykrycie i wyeliminowanie błędów zanim wystąpią ich poważniejsze skutki, a także wpływa na zmniejszenie zużycia energii w przypadku nieprawidłowo działającej aplikacji. Na przykład, gdy zasilacz przechodzi w tryb Power Boost, a nie zakładano wcześniej takiej pracy - użytkownik zostanie o tym fakcie poinformowany. Więc im szybciej zdiagnozuje i usunie przyczynę większego poboru prądu przez odbiory - tym mniejsze poniesie koszty za energię.

Zasilacze Quint Power dostępne są w wersji jedno- , dwu- i trójfazowej, z wyjściem prądowym 3.5, 5, 10, 20 i 40 A. Napięcie wyjściowe jest regulowane od 18 do 29,5 V DC. Zasilacze mogą być zastosowane w każdym zakątku świata i różnych sektorach przemysłowych, m.in. dzięki swej funkcjonalności, międzynarodowym certyfikatom i zakresowi temperatury od -25 do +70° C. Dodatkowo niezawodność pracy zasilacza zapewniona jest dzięki odporności na krótkotrwałe wzrosty/skoki napięcia do 300 V AC. W przypadku wersji trójfazowych, jeśli jedna faza na wejściu zasilacza zostanie uszkodzona, zasilacz bezustannie dostarcza pełną moc na wyjściu. Wąska obudowa od 32 do 180 mm pozwala zaoszczędzić miejsce na szynie montażowej.

Więcej informacji: www.phoenixcontact.com/online/portal/pl?1dmy&urile=wcm%3apath%3a/plpl/web/main/products/list_pages/quint_power_p-22-03-01-01/f63b5ba3-6203-4e3d-9a54-1dfd436785c3