Google+
Advertisement

Mieszkaniowe szafki telekomunikacyjne Schrack 4 Home to idealny początek multimediów w Twoim mieszkaniu!

Schrack 4 Home - budynkowa instalacja multimedialna

W ­dniu 23.02.2013 zaczęła obowiązywać nowelizacja rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i­ Gospodarki Morskiej w ­sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ­ich usytuowanie.
W budynkach mieszkalnych wprowadzono wymóg budowy kompletnej instalacji antenowej, logicznej i światłowodowej doprowadzającej w/w media do każdego lokalu. Instalacja ta musi być wykonana w kanalizacji teletechnicznej.

Dedykowanym do tych rozwiązań produktem jest telekomunikacyjna tablica mieszkaniowa Schrack 4 Home. Oferujemy trzy wersje szafek o pojemności od 8 do 44 modułów.

Unikalne cechy użytkowe

 • możliwość wyboru wersji natynkowej i ­podtynkowej,
 • możliwość instalacji wypełnionej kasety spawów światłowodowych z­ tyłu płyty oznacza oszczędność miejsca z ­przodu i ­dodatkowe bezpieczeństwo łącz światłowodowych,
 • dużo przestrzeni montażowej pozwala na­ łatwy i ­bezpieczny montaż urządzeń aktywnych oraz zapewnia swobodną ich wentylację,
 • umieszczone po­ prawej i­ lewej stronie panele na ­zawiasach ułatwiają bezpieczny i­ szybki dostęp do­ gniazd transmisyjnych i ­gniazd elektrycznych,
 • możliwość integracji z­ rozdzielnicą elektryczną, co ­pozwala na optymalizacje zasilania urządzeń w­ szafce i­ sterowanie wszystkimi instalacjami mieszkaniowymi z jednego miejsca.

Mieszkaniowa szafka multimedialna służy do zakończenia minimum pięciu kabli, typu:

 1. dwa włókna jednomodowe 9/125 zakończone wtykami SC/APC – PPHSEFT029
 2. kabel współosiowy (koncentryczne) kategorii RG-6 o­ podwójnym ekranie, np.­ XC1609401
 3. kabel współosiowy (koncentryczne) kategorii RG-6 o­ podwójnym ekranie, np.­ XC1609401
 4. parowy kabel symetryczny UTP (skrętki) kategorii 5 lub wyższej, np. HSEKU424P1
 5. parowy kabel symetryczny UTP (skrętki) kategorii 5 lub wyższej, np. HSEKU424P1

W szafce terminowane są kable skrętkowe, koncentryczne i światłowodowe - rozprowadzające sygnały we wskazane przez użytkownika punkty.
Tam, gdzie kable są zakańczane na odpowiednich modułach keystone z oferty Schrack, a następnie wpinane w osprzęt elektroinstalacyjny VISO tworzą wizualnie spójną instalację zasilania, oświetlenia oraz multimediów.

Schrack 4 Home - budynkowa instalacja multimedialna

Rozdzielnice mieszkaniowe

Obudowy zostały wykonane z blachy metalowej. Dostępne w wersjach:

 • 22 modułów, o wymiarach 500x166x110mm,
 • 44 modułów, o wymiarach 500x333x110mm,
 • 66 modułów, o wymiarach 500x500x110mm.

W obudowie została zamontowana szyna TH35 do montażu osprzętu oraz szyna ekwipotencjalna. Zwarta obudowa pozwala na minimalizację miejsca niezbędnego do zainstalowania rozdzielnicy.
Jednak wewnątrz rozdzielnicy znajdziemy wystarczającą ilość miejsca do podłączenia oprzewodowania.

Swobodna konfiguracja instalacji!

Rozdzielnice elektryczne wykonane są w tym samym stylu, zaś ich konstrukcja pozwala na łączenie z szafką mieszkaniową z każdej, dogodnej strony (góra, dół, prawa, lewa).
To z kolei pozwala na montaż zestawu w bardzo elastyczny sposób, w najdogodniejszym miejscu w mieszkaniu ( nad drzwiami wejściowymi, we wnękach itp.).

Wszystkie obudowy posiadają na wszystkich swoich ściankach (bocznych i tylnych) przetłoczenia w różnych formach i miejscach, umożliwiające wyłamanie, co czyni rozwiązanie elastycznym względem różnych konfiguracji instalacji mieszkaniowych.

Więcej inforacji: www.schrack.pl/dane-sat/schrack-4-home-budynkowa-instalacja-multimedialna

Megger przyrządy pomiarowe nr 1 na świecie - niezawodne w każdych warunkach - gwarantowana wiarygodność i powtarzalność pomiarów - ...mierzymy od 1889 roku