Google+

Zaawansowana termowizja - Flir Seria Exx

Nowa generacja kamer testo 870 to odpowiedź firmy Testo na wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku termowizyjnego w ostatnich latach. Potrzeba wykonywania zdjęć termowizyjnych o zwiększonych dokładnościach z wysoką rozdzielczością daje szanse na wykorzystanie kamer termowizyjnych jako urządzeń wielofunkcyjnych zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle.

Kamera termowizyjna testo 870 Fot. 1. Kamera termowizyjna testo 870

Nowa generacja testo 870 to wyższa czułość termiczna (do 100 mK), wbudowany aparat cyfrowy (tylko w wersji testo 870-2) i zakres pomiarowy do 280°C. W połączeniu z szerokokątnym obiektywem 34°x26° kamera pozwala na szybkie i precyzyjne wykrycie mostków cieplnych, przegrzań instalacji elektrycznych, jak też wycieków z ogrzewań podłogowych.

W odniesieniu do energetyki i utrzymania ruchu głównym problemem stawianym przed użytkownikiem są przeciążenia instalacji, a co za tym idzie występowanie przegrzań związanych z nadmiernym obciążeniem prądowym lub wysoką rezystancją występującą na obwodach. Nierównomierne obciążenia, uszkodzenia izolacji czy zbyt wysokie natężenie prądu powoduje znaczące zmiany termiczne na instalacji co może skutkować występowaniem awarii i przestojami w funkcjonowaniu instalacji, a w konsekwencji generowaniem dodatkowych kosztów...

Fot. 2. Zastosowanie kamery termowizyjnej testo 870 w elektryce Fot. 2. Zastosowanie kamery termowizyjnej testo 870 w elektryce

Znaczącym argumentem wybijającym firmę Testo AG ponad konkurencję jest dołączane do kamery oprogramowanie IRSoft. Program ten łączy w sobie niezwykle prostą i intuicyjną obsługę, rozbudowany interfejs i szeroką funkcjonalność dzięki czemu zaspokaja oczekiwania nawet najwybredniejszych klientów. Corocznie Testo AG wprowadza aktualizację oprogramowania i udostępnia do użytku swoim klientom.

Na co pozwala Software:

  • wyszczególnienie dowolnej ilości punktów, również Coldspot/Hotspot
  • wykonanie histogramu i 5 linii profilu
  • TwinPix – funkcja nakładania obrazu termowizyjnego na obraz rzeczywisty
  • możliwość korelacji emisyjności i odbić dla całego zdjęcia, wybranej powierzchni i punktu
  • ręczna regulacja skali, limitów, izotermy
  • wykonanie raportu (10 pomocniczych formatów z możliwością edycji)

Wszystko to czyni kamery Testo unikalnymi narzędziami pomiarowymi, znajdującymi zastosowanie w najbardziej wymagających gałęziach przemysłu, energetyki czy też budownictwa.

Więcej na www.kamerytermowizyjne.net/index.php/kamera-termowizyjna-testo870