Rozszerzona oferta OBO FireBox gwarantuje podtrzymanie funkcji elektrycznych w czasie pożaru wg DIN 4102, część 12.

Fot. 1. Zapewnia ogniotrwałe połączenie: OBO FireBox z odporną na wysoką temperaturę ceramiczną kostką zaciskową zapewniającą pewne połączenie w systemach ostrzegania i sygnalizacji alarmu. Fot. 1. Zapewnia ogniotrwałe połączenie: OBO FireBox z odporną na wysoką temperaturę ceramiczną kostką zaciskową zapewniającą pewne połączenie w systemach ostrzegania i sygnalizacji alarmu.
Fot. 3. Wersja z zewnętrznym mocowaniem jako dopełnienie systemu, dodatkowo dławiki elastyczne umożliwiają szczególnie łatwe wprowadzanie kabli. Fot. 3. Wersja z zewnętrznym mocowaniem jako dopełnienie systemu, dodatkowo dławiki elastyczne umożliwiają szczególnie łatwe wprowadzanie kabli.

Sprawdzone i przetestowane OBO “FireBox T”, wraz ze swoją ceramiczną kostką zaciskową odporną na wysokie temperatury, otrzymały nowe opcje montażu przy odgałęzianiu i rozgałęzianiu przewodów z podtrzymaniem funkcji E30/E90. Teraz OBO Bettermann rozszerzyło zakres oferty puszek FireBox o nowe warianty ze zintegrowanymi dławikami elastycznymi w różnych rozmiarach. Dodatkowo, oprócz aktualnie dostępnego montażu wewnątrz puszki możliwy jest również montaż poprzez zewnętrzną płytkę mocującą. Opcjonalnie dostępne są również gniazda pod wkładki bezpiecznikowe.

Odpowiednia puszka do każdej instalacji

Nowa seria FireBox T stała się jeszcze bardziej wszechstronna. Łączone oraz rozgałęziane mogą być zarówno przewody zasilające jak i teletechniczne. Dwa różne rozmiary, z sześcioma rodzajami jednostek łączeniowych, od teraz oferują dodatkowe zastosowania. Dławiki kablowe V-TEC lub dławiki elastyczne umożliwiają łatwe wprowadzanie przewodów do wnętrza puszki. Prosty obrót o 90° zamków obrotowych pewnie i szybko mocuje pokrywę. Dzięki temu kable i przewody z podtrzymaniem funkcji mogą być przedłużane lub rozgałęziane w zaledwie kilku krokach instalacji. Odporna na wysoką temperaturę kostka ceramiczna OBO FireBox jest kompletnie zmontowana, łącznie ze śrubami mocującymi, tworząc system z podtrzymaniem funkcji wg DIN 4102-12. Solidna obudowa wykonana z bezhalogenowego tworzywa termoplastycznego przeciwstawia się wyjątkowo dużym obciążeniom. Odporna na udary mechaniczne i uderzenia, z wysokim stopniem ochrony IP66, zapewnia ochronę przed rozpryskiem wody.

Fot. 2. Zabezpiecza wybraną strefę bezpieczeństwa: OBO FireBox z bezpiecznikiem, przewody mogą być rozdzielane w prosty sposób do wybranej sekcji za pomocą puszki. Fot. 2. Zabezpiecza wybraną strefę bezpieczeństwa: OBO FireBox z bezpiecznikiem, przewody mogą być rozdzielane w prosty sposób do wybranej sekcji za pomocą puszki.

Bezpiecznik jako dodatkowe zabezpieczenie

W zaawansowanych rozwiązaniach, OBO FireBox, z wewnętrznym bezpiecznikiem, zapewnia bezpieczeństwo indywidualnych stref elektrycznych. Jeśli nastąpi uszkodzenie podczas pożaru, bezpiecznik wyłączy się, zabezpieczając przed skutkami zwarcia. Gniazdo bezpiecznikowe jest w prosty sposób zainstalowane za pomocą śruby. Żadne dodatkowe przewody z podtrzymaniem funkcji nie muszą być prowadzone, również do gniazda bezpiecznikowego. W ten sposób rozdział obwodów jest nie tylko w odpowiedni sposób zabezpieczony ale również zaoszczędza czas i materiały