Do konieczności stosowania w przemyśle puszek o wysokim stopniu IP nie trzeba nikogo przekonywać. Szczelna puszka to pewne połączenie elektryczne, a co najważniejsze - bezpieczna instalacja elektryczna i sterująca w warunkach przemysłowych. Stojąc przed wyborem puszki hermetycznej warto sięgnąć do rozwiązań industrialnych firmy Elektro-Plast.

Puszki przemysłowe IP 65 firmy Elektro-Plast

Przemysłowe puszki hermetyczne o stopniu ochrony IP 65 wytwarzane są z materiałów takich jak PVC, PC oraz ABS. Tym sposobem mamy możliwość wyboru puszki wykonanej z materiału ściśle dostosowanego do warunków otoczenia.
Kluczową rolę odgrywa podwójna izolacja puszki. W zależności od rodzaju przepustu kablowego wybrać można model z gładkimi ścianami lub ścianami z przetłoczeniami pod przewody. W puszkach hermetycznych firmy Elektro-Plast ważna jest zwiększona odporność na promieniowanie UV i uderzenia (IK07). Puszki występują w wykonaniu: z pokrywą w kolorze transparentnym i w kolorze obudowy szary RAL 7035. Standardowe obudowy przemysłowe dostępne są w wielu rozmiarach. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na elementy konstrukcyjne takie jak: metalowe wkręty mocujące i elastyczne uszczelki.
Oferta firmy Elektro-Plast w zakresie puszek industrialnych o wysokim stopniu IP jest bardzo bogata. Stąd też wybrać można odpowiednie rozwiązanie zaczynając od elektryki, poprzez elektronikę, kończąc na automatyce i telekomunikacji.

www.elektro-plast.com.pl

Więcej na temat: