Phoenix Contact wprowadził do oferty nowe terminale przyłączeniowe w formie przepustów ściennych, z beznarzędziowym przyłączem przewodów PWO 16-POT. Element składa się z części zewnętrznej i wewnętrznej, montowanej bez użycia narzędzi.

Nowe wysokoprądowe przepusty z przyłączem push-in

Część zewnętrzna zapewnia przyłącze push-in przewodu wyprowadzanego pod kątem 45 stopni. Od środka urządzenia/szafy przyłącza się przewód zakończony końcówką oczkową.

Te wysokoprądowe terminale są w stanie przenieść nominalnie prąd o wartości 76A przy napięciu do 1000V. Pomimo swoich niewielkich gabarytów, wariant zalewany lub z dodatkowymi przekładkami jest w pełni zgodny z wymaganiami UL 1059 do napięcia 600V.
Przyłącze push-in gwarantuje łatwe i beznarzędziowe przyłączanie przewodów o zakresie 1.5 - 16 mm², zarówno w postaci sztywnego drutu jak i giętkiego z zaciśniętą tulejką kablową. Możliwe jest także przyłączenie przewodu giętkiego bez tulejki, poprzez wstępne ugięcie sprężyny (wystarczy wsunięcie wkrętaka w prostokątny otwór zwalniający).

Więcej informacji: www.phoenixcontact.com/online/portal/pl?uri=pxc-oc-itemdetail:pid=1705653&library=plpl&pcck=P-11-03-03&tab=1

Więcej na temat: