Nowa gama produktów zawiera: zaawansowany cyfrowy miernik uniwersalny, dwa mierniki cęgowe, detektor NCV, wilgotnościomierz i wideoskop.

Fot. 1.
Miernik uniwersalny DM93.Fot. 1. Miernik uniwersalny DM93.

FLIR Systems, od 50 lat pozostający liderem w branży technologii zobrazowania termowizyjnego, wprowadza nową linię sprzętu do badań i pomiarów (Test & Measurement – T&M). Nowe narzędzia T&M zapewniają ten sam standard innowacyjności, jakości i niezawodności, do jakiego przywykli klienci FLIR. Nowe urządzenia zaprojektowano tak, aby wykorzystać w nich najnowsze rozwiązania technologiczne: zaawansowane funkcje diagnostyczne, zwiększoną wydajność i możliwości pracy w sieci – wszystko, czego nasi klienci naprawdę potrzebują w swojej praktyce.

 Trzy nowe mierniki cyfrowe FLIR

Ta całkowicie nowa linia produktów T&M zawiera trzy mierniki elektryczne – FLIR DM93, FLIR CM83 i FLIR CM78. Wszystkie są wyposażone w duże, czytelne wyświetlacze LCD, latarki wyposażone w podwójne, silne lampy LED w celu doświetlania ciemnych obszarów pracy, możliwość łączenia przez Bluetooth® z urządzeniami mobilnymi z systemem Android™, na których jest zainstalowana najnowsza aplikacja FLIR Tools Mobile, a także funkcję łączności bezprzewodowej z kamerami termowizyjnymi FLIR z obsługą METERLiNK ®, dzięki czemu do obrazów termowizyjnych można w czasie rzeczywistym dołączać wyniki odczytów elektrycznych.

FLIR DM93

Uproszczenie wykrywania i usuwania problemów w instalacjach VFD

Nowe urządzenie FLIR DM93 to wytrzymały cyfrowy miernik uniwersalny z zaawansowanym filtrowaniem VFD i ekranowaniem, dzięki któremu profesjonalni użytkownicy mogą dokładnie analizować fale niesinusoidalne i zaszumione sygnały pochodzące ze sprzętu sterowanego przemiennikami częstotliwości. Inne funkcje to m.in. tryb niskiej impedancji wejściowej LoZ, służący do wyeliminowania fałszywych odczytów w scenariuszach długich przebiegów, oraz automatyczna rejestracja danych w celu wykrywania okresowych zakłóceń.

FLIR CM83

Łatwiejsza analiza zasilania i VFD

Nowy FLIR CM83 to przemysłowy cęgowy miernik zasilania, z funkcjami analizy zasilania i zaawansowanego filtrowania VFD, przeznaczony do testowania systemów trójfazowych i sprzętu sterowanego przemiennikami częstotliwości. Pozostałe funkcje to „tryb harmoniczny” do wykrywania szumu z różnych źródeł elektrycznych, „odwracanie fazy” w celu potwierdzenia orientacji fazy w systemach trójfazowych, a także „prąd rozruchowy” do wykrywania prądów przejściowych przy uruchamianiu.

FLIR CM78

Uniwersalny miernik cęgowy

Nowy FLIR CM78 to miernik cęgowy 1000  A, który łączy możliwości cyfrowego miernika uniwersalnego podającego rzeczywistą wartość skuteczną (True RMS), miernika cęgowego, bezkontaktowego termometru podczerwonego i termozłącza typu K. Przydaje się w pracy ze sprzętem przemysłowym i skomplikowanymi maszynami. Nowy miernik cęgowy pozwala na szybkie wykonywanie dokładnych odczytów AC/DC w zakresie do 1000 A i 1000 V.

FLIR VP52

Detektor NCV z latarką

Nowy FLIR VP52 to kompaktowy bezdotykowy detektor napięcia. FLIR VP52 jest wyposażony w mocną latarkę LED oraz podwójną doświetlającą lampę LED przy końcówce roboczej. Pozostałe funkcje to reagowanie za pomocą wibracji i wielokolorowe alarmy LED, doskonałe podczas badań w hałaśliwych obszarach, oraz tryby wysokiej i małej czułości do testowania sprzętu przemysłowego, systemów niskonapięciowych i odpornych na manipulację wypustów.

FLIR MR77

Wszechstronny wilgotnościomierz

Nowy FLIR MR77 to wytrzymały wilgotnościomierz wyposażony w bezbolcowy czujnik oraz zewnętrzną sondę z bolcem, uzyskującą pomiary wilgotności do 0,75” pod powierzchnią wykonaną z różnych rodzajów drewna i materiałów budowlanych. FLIR MR77 zawiera też wymienny czujnik temperatury/wilgotności, punktowy termometr podczerwony ze wskaźnikiem laserowym, możliwość połączenia Bluetooth z urządzeniami z systemem Android™, na których jest uruchomiona aplikacja FLIR Tools Mobile, a także jest zgodny z kamerami termowizyjnymi FLIR z obsługą METERLiNK.

FLIR VS70

Nowy wideoskop

Nowy FLIR VS70 to wytrzymały wideoskop z zestawem intuicyjnych elementów sterowania, które pozwalają użytkownikowi manewrować sondą kamery w trudno dostępnych obszarach i uzyskiwać wysokiej jakości obrazy na dużym kolorowym wyświetlaczu LCD 5,7”.

FLIR VS70 jest wyposażony w funkcje szerokokątnego 180-stopniowego i standardowego 90-stopniowego widoku z kamery, możliwość zapisywania plików wideo, audio i obrazów na karcie SD, akumulator pozwalający na 6--8 godzin pracy, port USB do wygodnego ładowania akumulatora oraz dołączony zestaw nagłowny do tworzenia notatek głosowych w trakcie badań, co ułatwia późniejszą analizę.

www.flir.com