Podczas parzenia porannej kawy, podróży do pracy, relaksu przy ulubionej muzyce czy filmie – prąd towarzyszy nam na każdym kroku, a życie bez niego byłoby niewyobrażalnie skomplikowane. W końcu gdyby nie energia elektryczna, prawdopodobnie nie czytalibyśmy nawet tego tekstu! Podobnie jest z elektrykami, w przypadku których częściej widzi się efekty ich pracy, niż ich samych. Dziś warto pomyśleć o nich ciepło - 10 czerwca świętujemy bowiem Międzynarodowy Dzień Elektryka!

Święto dobrej energii − nadchodzi Międzynarodowy Dzień Elektryka!”

Zwykło się mówić, że „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. O ile jesteśmy niemal pewni, że autor cytatu - Antoine de Saint-Exupéry nie miał wówczas na myśli energii elektrycznej, o tyle trzeba przyznać, że i tu stwierdzenie to jest bardzo prawdziwe. Równie prawdziwe, jak w przypadku elektryków – wszak tego, z czym pracują na co dzień nie widać gołym okiem, a jednak dzięki nim jest ciepło, jasno i komfortowo!

Z okazji ich święta, Wiha pragnie życzyć wszystkim elektrykom:

Odpowiedzialnych pracodawców dbających o swoich pracowników - to od nich zaczyna się odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny w zakładzie pracy. Życzymy, abyście mogli im zawierzyć zarówno swoje zdrowie, jak i karierę oraz aby dbali o Was i o Wasze bezpieczeństwo podczas spełniania codziennych obowiązków.

Uwagi i pełnego skupienia – dwóch największych przyjaciół podczas pracy z prądem. Niech doświadczenie i umiejętność przewidywania nie opuszczają Was na krok.

Niezawodnych narzędzi, na których będziecie moli polegać podczas realizacji nawet najtrudniejszych i najbardziej wymagających zadań. Doskonale wiemy, jak istotne są wygoda, ergonomia i bezpieczeństwo – dlatego wybieracie z rozwagą i pozwólcie swoim narzędziom pracować za Was.

Na koniec zaś zostawiamy życzenie najważniejsze – byście w swojej pracy zawsze byli bezpieczni - każdego dnia pracujecie wszak pod ogromnym napięciem – dosłownie i w przenośni.

Drodzy Fachowcy, wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Elektryka!

Zespół Wiha Polska