Marcowe Targi Light+Building 2020 odwołane z powodu koronawirusa

Oczekiwane od dwóch lat, największe i najbardziej prestiżowe targi branży elektrycznej i budowlanej, nie odbędą się w planowanym terminie. Z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 organizatorzy podjęli trudną decyzję o przełożeniu wydarzenia na wrzesień.
Jednym z głównych argumentów był brak możliwości ze strony organizatorów wdrożenia wieloetapowej kontroli stanu zdrowia gości z Chin i Włoch, wymaganej przez inspektorat zdrowia publicznego miasta Frankfurt (największe grupy wystawców pochodzą właśnie z tych krajów).
Nie bez znaczenia były również wprowadzane przed państwa europejskie ograniczenia w podróżowaniu, co utrudniłoby udział w targach zarówno zwiedzającym jak i wystawcom oraz wcześniejsze decyzje czołowych wystawców o rezygnacji z udziału w Light+Building 2020 właśnie z powodów epidemii.

Decyzję tę popierają niemieckie i włoskie stowarzyszenia branżowe.

Firma Eaton wprowadziła gamę sterowników easyE4 powiększoną o urządzenia 240 V AC. Uniwersalność nowych aparatów potwierdza możliwość pracy w zakresie od 110 V do 240 V zarówno dla napięć AC jak i DC. Więcej

Podczas targów Elektrotechnika 2020 w Warszawie przeprowadziliśmy ZAWODY FACHOWEGO ELEKTRYKA. Wzięło w nich udział ponad stu zawodników.
Nikt nie odszedł z pustymi rękami, a najlepsi odebrali wartościowe nagrody.
Dziękujemy Partnerom i Uczestnikom.
Zapraszamy do obejrzenia fotorealcji.

Więcej

Wybierając obsługę techniczną nieruchomości w wykonaniu firmy, która od wielu lat zapewnia kompleksowe rozwiązania dla klientów, można zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Na co więc zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z takimi fachowcami?

Więcej

Przyjedź do Warszawy na targi ELEKTROTECHNIKA & ŚWIATŁO (Warszawa, 5-7 lutego, pawilon 4) i weź udział w ZAWODACH FACHOWEGO ELEKTRYKA.

Więcej

Kiedy w naszym domu lub mieszkaniu dochodzi do awarii, często decydujemy się na jej samodzielne usunięcie. Nie zawsze jest to jednak rozwiązanie słuszne – zwłaszcza kiedy sytuacja dotyczy instalacje elektrycznej. Nieostrożne działania, bez odpowiedniej wiedzy, narzędzi oraz doświadczenia, mogą spowodować nawet zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko nas, lecz również naszych bliskich. Z tego powodu zawsze powinniśmy zdecydować się na usługi elektryka.

Więcej

Nie będzie podwyżki cen prądu dla indywidualnych odbiorców - zapowiedział w poniedziałek wicepremier oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ceny prądu nieubłaganie rosną z roku na rok. Czy w roku 2020 sytuacja się powtórzy? Na razie wiadomo, że... nic nie wiadomo. W poniedziałek po południu Sasin poinformował, że spółki chcą podwyżek, ale sam minister deklarował, że takowych nie będzie, jednak przypomnijmy, że w poniedziałek po południu firmy energetyczne złożyły do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o podwyżki cen energii dla gospodarstw domowych. Jak mówią eksperci, zakładają one wzrost ceny prądu nawet o 20-40 proc.

Więcej

Jak projektować w dobie nadmiaru i nierozsądnej konsumpcji oraz ciągłego bycia „online”? Jaka jest rola designera, gdy największą wartością Jak projektować w dobie nadmiaru i nierozsądnej konsumpcji oraz ciągłego bycia „online”? Jaka jest rola designera, gdy największą wartością i towarem luksusowym stają się relacje? Między innymi o tym podczas Forum Dobrego Desingu 2019, 5 grudnia w warszawskim Centrum Praskim Koneser, rozmawiać będą architekci, projektanci i designerzy, przedstawiciele branży wyposażenia i aranżacji wnętrz, eksperci i analitycy rynku, dziennikarze i promotorzy designu. Więcej

Według prognoz Global Market Insights do 2025 roku rynek Human Centric Lighting zwiększy się do 6 mld $ (skok o 4,8 mld $ w porównaniu do minionego roku). Oświetlenie HCL popularne dotychczas jedynie w segmencie budownictwa biurowego, w kolejnych latach znajdzie swoje zastosowanie również w specjalistycznych obiektach przemysłowych – magazynach, halach produkcyjnych czy laboratoriach.

Więcej

Spotkanie nauki i praktyki podczas tegorocznego LUMENexpo zakończyło się wieloma kontaktami biznesowymi.

W dniach 23-24 października 2019 roku w Centrum Targowo–Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się profesjonalnie przygotowane konferencje i szkolenie skierowane dla branży oświetleniowej i elektrotechnicznej. Więcej